empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-04-16
Nagrzewnice przenośne SA FLEXIHEAT SAPH

Ogrzewanie w strefach Ex

Elektryczna, przenośna nagrzewnica powietrza FLEXIHEAT SAPH 18440 przeznaczona jest do pracy w najtrudniejszych warunkach. Nagrzewnica FLEXIHEAT SAPH 18440 przystosowana jest do pracy w strefie 1 i 2 zagrożenia wybuchem gazów i par cieczy palnych grupy wybuchowości IIA i IIB i klasie temperaturowej T3.

Nagrzewnica może być stosowana w obiektach o charakterze przemysłowym takich jak na przykład: rafinerie ropy naftowej, platformy wiertnicze, zakłady chemiczne, lakiernie, magazyny wyrobów chemicznych, oczyszczalniach ścieków, statkach itp.
Dzięki swojej konstrukcji i materiałom, nagrzewnica przystosowana jest do stosowania w środowiskach wilgotnych, są odporne na warunki morskie i przybrzeżne. Stopień ochrony nagrzewnicy wynosi IP65.

Nagrzewnica wyróżnia się kompaktową konstrukcją, posiada wygodne uchwyty, które umożliwiają łatwe przenoszenie urządzenia.

Dodatkowo do nagrzewnicy można podłączyć elastyczne kanały do dystrybucji ciepłego powietrza, które umożliwiają różne konfiguracje pracy nagrzewnicy. Wybór kanałów i łączników przedstawiony jest w katalogu, który dostępny jest na naszej stronie www.tom-el.com.pl.

Układ grzejny nagrzewnicy wraz z zespołem silnika i wentylatora oraz wyłącznikiem zabudowane są
w wytrzymałej obudowie o stopniu ochrony IP65. Standardowo nagrzewnica wyposażona jest w 20m przewód zasilający zakończony atestowaną wtyczką. Opcjonalnie dostępne są inne długości przewodów zasilających oraz wtyczek. Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz półprzewodnikowy układ sterowania. Moc nagrzewnicy 15kW.

Przykłady zastosowań nagrzewnicy:

NAGRZEWNICA WEWNĄTRZ OBSZARU PRACY
Nagrzewnica pracuje wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia bez używania kanałów dystrybucyjnych.
Takie rozwiązanie nie zapewnia wentylacji pomieszczenia ale jest najskuteczniejszym sposobem
ogrzewania terenu.

NAGRZEWNICA WEWNĄTRZ OBSZARU PRACY Z KANAŁEM NA ZEWNĄTRZ
Powietrze jest zasysane do obszaru za pomocą antystatycznego kanału dystrybucyjnego SA CYCLONE. Antystatyczny przewód podłączony do wlotu powietrza. Taki układ dodatkowo zapewnia wentylację ogrzewanego obszaru. Antystatyczny kanał można również podłączyć w razie potrzeby na wylot
powietrza z nagrzewnicy.

NAGRZEWNICA NA ZEWNĄTRZ OBSZARU PRACY Z KANAŁEM DO WEWNĄTRZ
Powietrze jest wdmuchiwane do obszaru pracy przez antystatyczny kanał dystrybucyjny podłączony do
wylotu powietrza. To dodatkowo zapewnia wentylację i ogrzewanie.

NAGRZEWNICA Z PODWÓJNYMI PRZEWODAMI DYSTRYBUCYJNYMI
W razie potrzeby antystatyczne kanały dystrybucyjne można podłączyć do wlotu i wylotu powietrza.

 

Autor:
TOM-EL
Źródło:
tom-el.com.pl
Dodał:
Tom-El

Czytaj także