empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-04-16
Ogrzewanie kontenerów specjalnego przeznaczenia

Grzejnik Ex w kontenerze

Ogrzewanie kontenerów mieszkalnych (np. na budowie) czy biurowych możemy zrealizować montując w nich zwykłe grzejniki konwektorowe. Mamy tu duży wybór grzejników, które doskonale sprawdzą się w ogrzewaniu pomieszczeń : grzejniki BASIC, grzejniki T17, Atlantic czy TWSC o podwyższonym IP54

 • Grzejniki TWSC polecane są do budynków przemysłowych i użyteczności publicznej, takich jak przebieralnie, sklepy i toalety. Model TWSC może być także stosowany w środowiskach korozyjnych i agresywnych. Temperatura powierzchni modelu TWS200 wynosi zaledwie 60°C, czyniąc go idealnym rozwiązaniem do dziennych ośrodków pomocy społecznej i łazienek. Dzięki inteligentnemu sterowaniu, w tym kilku programom tygodniowym, konwektor automatycznie dostosowuje się do otoczenia, a także zużywa mniej energii. Sterowanie.
  Elektroniczna regulacja temperatury w pomieszczeniu i sterownik tygodniowy.
  Regulacja temperatury w pomieszczeniu z wykrywaniem otwartego oknaFunkcja adaptacyjna regulacja startu.
  Konwektor TWS ma wyświetlacz cyfrowy, na którym wprowadza się wszystkie ustawienia. Osłona wyświetlacza jest dostępna jako opcja.

  Grzejniki TWSC produkowane są w 3 mocach 300W, 500W, 1000W.
  Producent gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwości zastosowania grzejników w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych oraz obiektach przemysłowych.
  Dopuszcza również stosowanie grzejnika w środowiskach korozyjnych i agresywnych.
  Grzejniki są proste w montażu posiadają przewód zasilający zakończony wtyczką. Niewielkie wymiary pozwalają na montaż grzejników w małych pomieszczeniach. Niewidoczny termostat uniemożliwia zmianę nastaw osobom postronnym co pozwala na montaż grzejników w pomieszczeniach użyteczności publiczej.

Jeśli jednak mamy do czynienia z kontenerami specjalnego przeznaczenia, a do takich zaliczają się kontenery, które znajduja się w stefach zagrożenia wybuchem Ex, wówczas wszystkie urzadzenia, jakie w nich montujemy muszą być w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex, także grzejniki.

Kontenery specjalnego przeznaczenia wykorzystuje się je do przechowywania i transportowania substancji niebezpiecznych i łatwopalnych. To sprawia, że wybrany system ogrzewania powinien posiadać certyfikat przeznaczenia do pracy w warunkach przeciwwybuchowych Ex. W tego typu kontenerach doskonale sprawdzają się rurowe grzejniki ERB ze stali malowanej epoksydowo, które są przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.
Zastosowanie tego typu grzejników wymagane jest przez przepisy polskiego prawa i inwestor powinien bezwzględnie się do tego zastosować.

Grzejniki ERB są to rurowe grzejniki elektryczne w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex do stosowania w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem gazów i par cieczy palnych dowolnej grupy wybuchowości : IIA, IIB,IIC i klas temperaturowych T1,T2,T3,T4 oraz Strefy 1 i 2 Grzejniki mogą być stosowane w obiektach o charakterze przemysłowym takich jak:

 • rafinerie ropy naftowej
 • platformy wiertnicze
 • zakłady chemiczne
 • akumulatorownie
 • lakiernie
 • magazyny wyrobów chemicznych itp.

  Grzejniki zbudowane są ze stalowej rury wyposażonej w radiatory zwiększające powierzchnię grzejną, puszki przyłączeniowej oraz dwóch wsporników do montażu na podłodze lub ścianie. Konstrukcja grzejnika zapewnia, że temperatura powierzchni elementow urządzenia nie wzrośnie powyżej dopuszczalnej dla danej klasy temperaturowej T3 lub T4. Grzejniki dostępne są również w wersji wykonanej ze stali nierdzewnej.

  Maksymalna temperatura otoczenia pracy grzejnika to +40oC. Zaleca się aby grzejnik współpracował z termostatem lub monitorem temperatury np.TW, który będzie kontrolował temperaturę w pomieszczeniu, gdzie zamontowany będzie grzejnik. Urządzenia te powinny mieć zakres regulacji (nastawy) temperatury otoczenia do maksymalnie +40oC.

Wiecej o ogrzewaniu kontenerów i polecanych produktach na naszych stronach www.tom-el.com.pl i grzejniki-przemyslowe.com.pl , zapraszamy.

 

Autor:
TOM-EL
Źródło:
www.tom-el.com.pl
Dodał:
Tom-El

Czytaj także