empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Łatwa obsługa i czyszczenie wag precyzyjnych

Laboratoria w przemyśle chemicznym

 

cq5dam.web.1280.1280.jpeg

Laboratoria w przemyśle chemicznym potrzebują wag, które są nie tylko szybkie i dokładne, lecz również umożliwiają łatwe utrzymanie ich w czystości. Wagi MS NewClassic doskonale nadają się do ważenia wszelkiego rodzaju substancji chemicznych. Ich konstrukcja ułatwia czyszczenie oraz pozwala wykonać je szybciej i bardziej skutecznie.

Postępowanie z chemikaliami wymaga dużej staranności i dedykowanego wyposażenia. Praktycznie wszystkie procesy realizowane w laboratorium zaczynają się od ważenia substancji chemicznych, stąd waga odgrywa kluczową rolę w optymalizacji kosztów oraz osiąganiu odpowiedniego poziomu wydajności. Czyszczenie wagi może być czynnością czasochłonną, szczególnie w przypadku wysokiego poziomu ryzyka zanieczyszczenia lub gdy odważane są szkodliwe, brudzące substancje. W takich okolicznościach, łatwe czyszczenie wagi będzie stanowiło ogromną zaletę. Właśnie z tego powodu wagi MS NewClassic są doskonałym i bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku odważania różnych substancji chemicznych:
Demontaż osłony przeciwwiatrowej zajmuje kilka sekund, bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi. Szklane panele można czyścić w zmywarce do naczyń.
Taca ociekowa bardzo łatwo unosi się, zapobiegając przedostawaniu się zanieczyszczeń do czujnika wagowego.
Trwała metalowa obudowa jest odporna na większość chemikaliów, w tym aceton.
Osłona zabezpieczająca, dostarczana w standardzie, chroni przed zabrudzeniem i zarysowaniem.
Wynik: wagi do odważania substancji chemicznych zapewniające szybki przebieg i skuteczność działań i jednocześnie zachowujące profesjonalny wygląd w warunkach laboratorium przemysłowego.

Niekontrolowane ruchy powietrza mogą z łatwością zakłócać działanie wag stosowanych w przemyśle spożywczym oraz przemyśle soków i napojów, pogarszając ich dokładność i szybkość. Nowa osłona przeciwwiatrowa zapewnia doskonałą sprawność wagi w gorszych warunkach operacyjnych. Jej montaż na wadze jest tak samo prosty jak demontaż w celu czyszczenia.
METTLER TOLEDO dodaje do precyzyjnych wag laboratoryjnych nowe akcesorium. Nowa osłona przeciwwiatrowa ułatwia i przyspiesza procesy ważenia wykonywane w ramach kontroli jakości żywności i napojów oraz w badaniach naukowych.

 Dowiedz się wiecej

Zapraszamy Mettler Toledo

 

Autor:
METTLER TOLEDO
Źródło:
METTLER TOLEDO
Dodał:
Mettler-Toledo Sp. z o. o.

Czytaj także