
Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało w 2007 roku. Ostatnio został oddany do użytku pierwszy budynek na kampusie Pracze we Wrocławiu, zawierający nowoczesne laboratoria biotechnologiczne oraz nanotechnologiczne.
W oddanym do użytku budynku na 1600 metrach kwadratowych powierzchni mieszczą się 2 laboratoria z dziedziny nanotechnologii oraz pięć z dziedziny biotechnologii. Należą do nich:
- laboratorium krystalografii z pracowniami dyfraktometrii,
- laboratorium spektroskopii optycznej,
- laboratorium magnetycznego rezonansu jądrowego,
- laboratorium spektroskopii w podczerwieni,
- laboratorium spektrometrii mas,
- laboratorium chromatografii gazowej,
- laboratorium spektroskopii atomowej oraz analiz podstawowych.
Są wyposażone w najnowszy sprzęt badawczy – ich budowa i aparatura kosztowała 36 milionów złotych i było współfinansowane z funduszy unijnych.
Do grudnia 2014 roku mają również powstać trzy kolejne budynki należące do spółki gminy Wrocław i wrocławskich uczelni, w których ma znajdować się aż 60 nowoczesnych laboratoriów naukowych. Łącznie w kampus zostanie zainwestowane aż ponad 500 mln złotych.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- onet.pl; EIT+

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Obecność i wykrywanie substancji PFAS w Polsce
Czym są PFAS i dlaczego budzą obawy? Substancje organiczne z grupy PFAS (związki per- i polifluoroalkilowe) to kilka tysięcy związków...
-
Do czego służy lepkościomierz?
www.wyposazeniemedyczne.plLepkościomierz, inaczej zwany wiskozymetrem jest to urządzenie laboratoryjne do wyznaczania lepkości substancji. Lepkość substancji jest to...
-
-
-