Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-11-19 | Ostatnia aktualizacja: 2008-11-19
Puławy: Najnowocześniejsze laboratorium weterynaryjne w Europie

Puławy: Najnowocześniejsze laboratorium weterynaryjne w Europie
Puławskie laboratoria przeznaczone są do badań wirusologicznych i bakteriologicznych oraz do badań nad żywnością pochodzenia zwierzęcego i środkami żywienia zwierząt.
Spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa wymagane przy prowadzeniu badań z najgroźniejszymi dla człowieka, zwierząt i środowiska czynnikami chorobotwórczymi. Zainstalowano w nich nowoczesny sprzęt.
Budowa i wyposażenie laboratoriów trwała trzy lata. Pieniądze na ten cel pochodzą z europejskiego programu PHARE. 20 proc. sumy pochodziło ze środków rządowych. Razem to prawie 50 mln euro.
Państwowy Instytut Weterynaryjny został powołany w 1945 roku jako jednostka badawczo-rozwojowa, nadzorowana przez ministra rolnictwa. Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 21 października 2003 roku Instytut otrzymał z dniem 1 listopada 2003 roku status państwowego instytutu badawczego.
Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych zmierzających do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony zdrowia zwierząt i profilaktyki chorób odzwierzęcych, higieny i toksykologii żywności pochodzenia zwierzęcego i środków żywienia zwierząt oraz ochrony środowiska, w tym opracowywanie i wdrażanie, w skali laboratoryjnej, technologii produkcji biopreparatów i zestawów diagnostycznych, a także wykonywanie innych zadań szczególnie ważnych do osiągnięcia celów polityki społeczno-gospodarczej państwa w tej dziedzinie.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- dziennikwschodni.pl; piwet.pulawy.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dlaczego warto wybrać meble metalowe?
Na rynku funkcjonuje wielu producentów mebli, zarówno tych, które każdy z nas ma w salonie, czy kuchni, jak również tych, które mamy w biurach...
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
Woda ma nieodpowiedni smak lub zapach? A może pozostawia po sobie osady? Jeśli chcesz wiedzieć, z czego wynikają takie problemy, koniecznie...
-
-
-
-