empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2023-09-12
Dlaczego warto wybrać meble metalowe?

Metalowe meble Compact Lab

Na rynku funkcjonuje wielu producentów mebli, zarówno tych, które każdy z nas ma w salonie, czy kuchni, jak również tych, które mamy w biurach oraz laboratoriach.

Co tak naprawdę łączy wszystkie meble ze sobą? Poza tym, że są wyposażone w drzwi, szuflady i półki, są również wykonywane z tego samego materiału – jest to płyta wiórowa, powleczona warstwą laminatu. Materiał ten doskonale sprawdza się w naszych domach, czy biurach, gdyż warunki środowiskowe panujące w tych pomieszczeniach są neutralne. Inaczej rzecz się ma w laboratoriach, gdzie często pracuje się z substancjami agresywnymi (mocno stężone roztwory kwasów i zasad), barwnikami, czy rozpuszczalnikami. Zazwyczaj bezpośredni kontakt z tego rodzaju substancjami ma blat, którego odpowiedni dobór jest kluczem do zadowolenia Użytkownika. Na substancje agresywne są również narażone inne części mebli, tj. drzwi w szafkach, szuflady – nieopatrzne rozlanie substancji może spowodować ich odbarwienie, a nawet uszkodzenie. Warto wspomnieć, że wymiana uszkodzonego elementu może być bardzo kosztowna, ponieważ oprócz kosztów materiałowych dochodzą dodatkowo koszty operacyjne oraz dojazdu do laboratorium. Każda firma produkująca meble korzysta z własnych projektów oraz dostawców podzespołów i materiałów do produkcji. W efekcie, Użytkownik chcący wymienić np. uszkodzone drzwi w szafce, będzie zmuszony do skorzystania z usług producenta mebli, od którego meble kupił, i który niejednokrotnie zażąda horrendalnej kwoty za, z pozoru, bardzo prostą i tanią do wykonania usługę.

Kolejnym aspektem, jaki należy rozważyć jest sposób użytkowania mebli. Należy zastanowić się, jak często używane są np. drzwiczki lub szuflady w szafce telewizyjnej, czy komodzie? Kilka razy dziennie? Może kilka razy w tygodniu lub w miesiącu? Wszystko zależy od tego, co znajduje się w środku szafki. A teraz proszę sobie wyobrazić sytuację, w której w laboratorium, w którym stoi mebel pracuje kilka osób korzystających z odczynników, które znajdują się w jednej z szafek. Szafka jest otwierana kilkadziesiąt razy dziennie. Wnioski nasuwają się same...

Z naszego doświadczenia wynika, że rozwiązaniem wyżej przedstawionych problemów jest wyposażenie laboratorium w meble metalowe, których zewnętrzną warstwę stanowi chemoodporna farba epoksydowa lub w całości są wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, a nie nieodporny chemicznie laminat. Oczywistym jest też to, że o wiele bardziej wytrzymałą konstrukcją będzie ta, w której wykorzystuje się stal, nity czy śruby, a nie drewno, drewniane kołki, klej czy wkręty. Niewątpliwie, podczas zamykania i otwierania zarówno szuflad jak i drzwi, ważne są użyte do produkcji mebla prowadnice oraz zawiasy. POL-EKO-APARATURA podczas produkcji metalowych mebli laboratoryjnych używa prowadnic oraz zawiasów najwyższej jakości wyposażonych w system cichodomyku, który jest w stanie wyhamować nawet najbardziej rozpędzone fronty drzwi i szuflad.

Meble metalowe produkowane przez POL-EKO-APARATURA są wykonane z materiałów niepalnych, które nie chłoną wilgoci. Powierzchnia mebli jest łatwa w utrzymaniu czystości, można ją dezynfekować. Jest również odporna na zmienne warunki otoczenia. Metalowe meble malowane proszkowo są dostępne w wielu konfiguracjach. Dostępne są również wszelkiego rodzaju szafy i regały oraz wiele dodatków takich jak: nadstawki, mosty podwieszane nad blatami lub stojące na blacie. Możliwe jest także wykonanie szafek niestandardowych zgodnych z preferencjami Użytkownika oraz szerokiej gamie kolorystycznej. Wszystkie meble są również dostępne w wersji ze stali nierdzewnej oraz wzmocnionej dedykowanej do ustawienia ciężkich urządzeń.

Zachęcamy do przemyślenia decyzji dotyczącej rodzaju kupowanych mebli laboratoryjnych. Czasami warto ponieść większy koszt na początku inwestycji, aby później cieszyć się przez długie lata nowoczesnymi i niezawodnymi meblami.

Czytaj także