Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Analiza zawartości wilgoci w ciastkach

Wpływ zawartości wilgoci na smak i okres przydatności

W tym studium przypadku duży producent ciastek wyjaśnia, w jaki sposób szybkie i dokładne oznaczanie zawartości wilgoci prowadzi do uzyskania niezmiennej, wysokiej jakości ciastek przy jednoczesnym zabezpieczeniu zysków.

Zawartość wilgoci wpływa nie tylko na smak i konsystencję ciastek: zbyt mała wilgotność i ciastka będą się kruszyły, zbyt duża i ciasto będzie się trudno wałkowało do określonej grubości i nie będzie go można dowolnie wykrawać i formować. Kontrolowanie tego ważnego parametru jest kluczem do osiągnięcia doskonałości operacyjnej.

Wagosuszarki halogenowe firmy METTLER TOLEDO odgrywają znaczącą rolę w produkcji ciastek, dostarczając szybkich i dokładnych wyników ze wszystkich punktów kontroli rozmieszczonych na linii produkcyjnej.

  • Pomiar zawartości wilgoci podczas produkcji ciastek
  • Przepisy i jakość
  • HC103 – idealna wagosuszarkaSzybka i dokładna
  • Skracanie czasu oczekiwania na wynik z godzin na minuty

 

 

Wprowadzenie

W tym studium przypadku duży producent ciastek wyjaśnia, jaki był powód wprowadzenia wagosuszarek halogenowych na linię produkcyjną. Oraz w jaki sposób dokładne i szybkie testowanie zawartości wilgoci pozwala osiągnąć niezmienną, wysoką jakość ciastek przy jednoczesnym zabezpieczeniu zysków.

Korzyści płynące z pomiaru zawartości wilgoci podczas produkcji ciastek

Dowiedz się, w którym momencie procesu produkcyjnego mierzona jest zawartość wilgoci i jakie płyną z tego korzyści, w tym zmniejszenie ilości odpadów, zwiększenie zysków, zadowolenie i bezpieczeństwo klienta, a także zadowolenie audytorów.

Wagosuszarka HC103 – idealne rozwiązanie do analizy zawartości wilgoci w ciastkach

Wagosuszarka halogenowa HC103 to doskonałe rozwiązanie do oznaczania zawartości wilgoci w przyjmowanych surowcach i końcowym produkcie – ciastkach. Sprawdzona technologia pomiaru zapewnia bardzo dokładne i wiarygodne wyniki. Pomiar zawartości wilgoci opiera się na takiej samej zasadzie termograwimetrycznej, jak w przypadku suszarki, ale wyniki są dostępne już po kilku minutach.

Przepisy – strata po suszeniu: sprawdza się dobrze, lecz trzeba długo czekać na wyniki

Tradycyjne metody pomiaru straty po suszeniu (suszarka laboratoryjna) opracowane wiele lat temu wymagają czasu: od dwóch do czterech godzin, by otrzymać wynik. Dowiedz się, w jaki sposób producent ciastek osiągnął wymaganą prędkość i dokładność, by zmierzyć zawartość wilgoci na liniach produkcyjnych.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz poradnik.

Czytaj także