Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-01-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-01-19
Tak możesz się poruszać tylko ty
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Czy już niedługo smartfony będą w stanie rozpoznawać swoich użytkowników po sposobie chodzenia? Wszystko na to wskazuje. Naukowcy z University of Pretoria i City University of Hong Kong opracowali nowy system uwierzytelniania, który został przedstawiony na dorocznej konferencji IEEE Industrial Electronics Society.

Sposób poruszania się różni się znacznie w zależności od osoby. Jak pokazały badania, różni się do tego stopnia, że analiza chodu może być wykorzystana do uwierzytelniania biometrycznego. Wspomniani wyżej badacze opracowali system, który wykorzystuje wbudowane oprogramowanie obecne w większości smartfonów, mianowicie: przyśpieszeniomierz, który może wykrywać dane dotyczące chodu użytkownika.
Przyśpieszeniomierz cały czas zbiera informacje na temat chodu użytkownika. Gdy system wykryje nietypowe zmiany w jego schemacie, wysyła powiadomienie e-mailem do właściciela w ciągu minuty. Wiadomość zawiera również informacje na temat lokalizacji. Może to pomóc w odzyskaniu smartfonów w razie ich przypadkowego zgubienia,
Jako że opracowana technologia nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu, jest bardzo ekonomiczna. Co więcej, we wstępnych ocenach system uzyskał czułość 0,74, a swoistość 0,78. Jak jednak podkreślają naukowcy: "O ile wykonanie proponowanego programu jest obiecujące, musi zostać udoskonalone, aby system stał się praktycznie wykonalny".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
techxplore.com; njus.me

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :