Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18
Nowa metoda obrazowania reakcji
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Badacze z Centrum Laserowej Nauki Elektronowej w Hamburgu, Uniwersytetu w Hamburgu i stacji Europejskiej Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL) stworzyli metodę obserwowania biomolekuł w akcji. Osiągnięcie to znacznie ułatwia rozpoczęcie reakcji enzymatycznych poprzez zmieszanie małych ilości cieczy z cząsteczkami białka.

Zrozumienie ruchów cząsteczek, jakie zachodzą w czasie reakcji jest dużym wyzwaniem. Metodą, która umożliwia ich obejrzenie jest m.in. krystalografia rentgenowska. Polega ona na wywołaniu reakcji, a następnie rejestrowaniu z niej migawek. Zapoczątkowanie procesu jest jednak niezwykle trudne, gdyż wymaga użycia laserów i czynników optycznych.

Opracowana metoda o nazwie LAMA (ang. skrót od płynnej metody aplikacji do analiz czasowych) dostosowana jest do skal czasowych rzędu milisekund, które są szczególnie interesujące dla przemysł farmaceutycznego i biologów. Ponadto nie wymaga wyzwalaczy optycznych.

Co więcej, dzięki zastosowaniu tej jednej z najnowocześniejszych technologii można dowiedzieć się o wiele więcej o procesach biochemicznych. Pozwoli to odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące problemów zdrowotnych lub środowiskowych.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
mpsd.mpg.de; innovations-report.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :