
Badacze z Centrum Laserowej Nauki Elektronowej w Hamburgu, Uniwersytetu w Hamburgu i stacji Europejskiej Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL) stworzyli metodę obserwowania biomolekuł w akcji. Osiągnięcie to znacznie ułatwia rozpoczęcie reakcji enzymatycznych poprzez zmieszanie małych ilości cieczy z cząsteczkami białka.
Zrozumienie ruchów cząsteczek, jakie zachodzą w czasie reakcji jest dużym wyzwaniem. Metodą, która umożliwia ich obejrzenie jest m.in. krystalografia rentgenowska. Polega ona na wywołaniu reakcji, a następnie rejestrowaniu z niej migawek. Zapoczątkowanie procesu jest jednak niezwykle trudne, gdyż wymaga użycia laserów i czynników optycznych.
Opracowana metoda o nazwie LAMA (ang. skrót od płynnej metody aplikacji do analiz czasowych) dostosowana jest do skal czasowych rzędu milisekund, które są szczególnie interesujące dla przemysł farmaceutycznego i biologów. Ponadto nie wymaga wyzwalaczy optycznych.
Co więcej, dzięki zastosowaniu tej jednej z najnowocześniejszych technologii można dowiedzieć się o wiele więcej o procesach biochemicznych. Pozwoli to odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące problemów zdrowotnych lub środowiskowych.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- mpsd.mpg.de; innovations-report.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Polarymetry Rudolph Research
Autopol I: Zasada działania polarymetrów Polarymetry są przyrządami analitycznymi wykorzystywanymi do pomiaru rotacji płaszczyzny światła...
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.plPrzepisy BHP obowiązują zarówno pracodawcę, jak i i jego pracowników niezależnie od branży, czy zajmowanych stanowisk. Jak wygląda to w...
-
-
-
-
-
Komory klimatyczne - zasada działania i zastosowanie
www.srodowisko.pl