Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-09-22 | Ostatnia aktualizacja: 2010-09-22
Kampania informacyjna projeku utworzenia Zintegrowanego Laboratorium NeoLek we Wrocławiu

Kampania informacyjna projeku utworzenia Zintegrowanego Laboratorium NeoLek we Wrocławiu
Celem projektu jest utworzenie certyfikowanego laboratorium badawczego NeoLek na bazie już istniejących dwóch laboratoriów: Laboratorium Doświadczalnej Terapii Przeciwnowotworowej oraz Laboratorium Chemii Biomedycznej Zakładu Onkologii Doświadczalnej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocłąwiu. W ten sposób powstanie interdyscyplinarne laboratorium, w którym prowadzone będą kompleksowe badania potencjalnych preparatów przeciwnowotworowych, a także opracowywane będą własne preparaty i technologie wykorzystujące wybiórcze nośniki substancji terapeutycznych.
Zakład Onkologii Doświadczalnej, z którego wywodzi się NeoLek prowadzi badania nad substancjami o potencjalnej aktywności przeciwnowotworowej od 1969 roku. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu badań przesiewowych i zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę naukową. Dodatkowo, w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej znajduje się największa w Polsce Kolekcja Linii Komórkowych. W Kolekcji zgromadzono ponad 160 referencyjnych linii komórek ludzkich i zwierzęcych pochodzących z renomowanych źródeł.
Celem kampanii informacyjnej, skierowanej w szczególności do społeczności wrocławskiej jest przybliżenie założeń i celów Projektu. Informacje o Projekcie dostępne są w branżowych czasopismach i serwisach internetowych, a także na szczególnym nośniku reklamy wizualnej, jakim będzie wrocławski tramwaj 205WrAs. Z zewnątrz tramwaj pokrywają informacje promujące projekt „Utworzenie Zintegrowanego Laboratorium NeoLek - Doświadczalnej Onkologii i Innowacyjnych Technologii”, m.in. logotypy czy hasło przewodnie Laboratorium: Nowe wizje – Nowe Leki – NeoLek. Wewnątrz tramwaju, na 16 plakatach przedstawione zostaną sylwetki Laureatów Nagrody Nobla związanych z Wrocławiem, Honorowych Obywateli Miasta, a także Rudolfa Weigla, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie i Ludwika Hirszfelda, założyciela Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu.
Tym działaniem, zainicjowanym przez Miasto Wrocław i MPK Wrocław, Neolek rozpoczyna cykl „Wrocławskie Tramwaje Postępu, którego celem jest przybliżenie Wrocławianom idei „Nauki bez granic” i zapoznanie ich z dorobkiem naukowym regionu.
Kampania informacyjno-promocyjna jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prezentowane zdjęcie pochodzi z realizacji reklamy - fot. Magdalena Milczarek.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- neolek.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
Woda ma nieodpowiedni smak lub zapach? A może pozostawia po sobie osady? Jeśli chcesz wiedzieć, z czego wynikają takie problemy, koniecznie...
-
Jak rozpoznać grzybicę paznokci i kiedy powinieneś zareagować, aby szybko...
Grzybica paznokci (łac. tinea unguium, ang. onychomycosis) to jedna z najczęstszych infekcji grzybiczych atakujących obręb paznokci. Początkowo...
-
-
-
-
-
Do czego służy lepkościomierz?
www.wyposazeniemedyczne.pl