Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-04-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-04-07
Jakie jest podstawowe wyposażenie firmy produkcyjnej?
Jakie jest podstawowe wyposażenie firmy produkcyjnej?

Przedsiębiorstwa produkcyjne muszą być dobrze wyposażone, aby mogły wytwarzać produkty wysokiej jakości i rozwijać się na rynku. Oznacza to konieczność posiadania odpowiednich narzędzi i sprzętu, niezbędnych w procesie produkcji, pomiaru wagi oraz pomiaru zastosowanej siły. Sprawdź, dlaczego wzorce masy, wagi przemysłowe i mierniki siły są niezastąpione!

 

Normy wagowe dla zapewnienia jakości produktu

Standardy wagowe to istotne kryteria, które mają znaczenie dla zapewnienia jakości produktu. Są one wykorzystywane do kalibracji wag przemysłowych i mierników siły, umożliwiając im dokładny pomiar. W sklepie firmy APLOK w kategorii https://www.aplok.pl/Wzorce-masy/ dostępne są wzorce masy, które występują w różnych kształtach i rozmiarach - począwszy od małych ciężarków, które mieszczą się w dłoni, po większe ciężarki, które ważą nawet kilka kilogramów. Są one stosowane w celu sprawdzenia i regulacji prawidłowego działania wag.

Warto pamiętać, że wagi przemysłowe, dostępne tutaj: https://www.aplok.pl/Wagi/ są powszechnie używane do pomiaru masy produktów w różnego rodzaju przedsiębiorstwach produkcyjnych. Urządzenia te mają różne kształty, rozmiary i udźwig. W powszechnym użyciu są niewielkie wagi stołowe, które mogą zmieścić się na blacie, ale również duże wagi podłogowe, które mogą ważyć do kilku ton. Ich dokładność ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości produktu. Wagi przemysłowe wykorzystują mechaniczne lub coraz częściej elektroniczne komponenty do pomiaru wagi. To często bardzo nowoczesne urządzenia, wykorzystywane w procesie produkcji lub kontroli jakości.

 

Do czego służą mierniki siły?

Mierniki siły, tzw. siłomierze, które można kupić tutaj: https://www.aplok.pl/Silomierze/, są wykorzystywane do pomiaru siły przykładanej do produktu podczas procesów produkcyjnych. Można je wykorzystać również do mierzenia ciężaru wybranych przedmiotów. Również te urządzenia są dostępne w różnych kształtach i wielkościach. Niektóre modele są podręczne, mieszczą się w kieszeni, inne mają znacznie większe rozmiary. Są w stanie zmierzyć do kilkuset kilogramów siły.

Siłomierze firmy APLOK to urządzenia:

  • z czujnikiem wewnętrznym,
  • z czujnikiem zewnętrznym,
  • wielozakresowe.

To proste, wygodne w obsłudze urządzenia, których działanie opiera się na działaniu sprężyny bądź sprężystości mechanicznej. Zastosowano w nich nowoczesną technologię, dzięki czemu można je zastosować do nawet 1000 pomiarów na jedną sekundę. Warto je wykorzystać do przeprowadzenia pomiarów dynamicznych. Można je wyposażyć o dodatkowe akcesoria.

Siłomierze stosuje się przede wszystkim przy projektowaniu i montowaniu maszyn testujących. Mogą się przydać w handlu, np. gdy trzeba zważyć produkty transportowane na palecie. Znajdują zastosowanie przy ustalaniu wagi oraz  mierzeniu przyłożonej siły. Są znacznie dokładniejsze od wielu modeli wag.

Urządzenia te są niezwykle precyzyjne i solidne, coraz częściej są to nowoczesne urządzenia cyfrowe i elektroniczne. Mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje i kilkanaście czujników siły, zwiększające komfort ich użytkowania. Wygodny ekran i pamięć ułatwiają odczytanie i zapamiętanie pomiarów. 

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
aplok.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także