Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-02
Bardziej odporne perowskity
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Problemy z trwałością perowskitów pozostają główną przeszkodą na drodze do ich szerokiego zastosowania w urządzeniach optoelektronicznych. Zespół z Georgia Institute of Technology opracował metodę, która może położyć kres tym niedogodnościom.

Podczas swoich badań zamknęli oni nanokryształy perowskitu w dwuwarstwowym systemie ochronnym wykonanym z tworzywa sztucznego i krzemionki. Zhiqun Lin, profesor w Instytucie, powiedział: „Ten dwupłaszczowy system pozwala, by każdy nanokryształ pozostał odrębną jednostką, osiągając maksymalną powierzchnię i inne właściwości fizyczne potrzebne do optymalizacji zastosowań".

W ramach testowania swojej technologii naukowcy zanurzyli próbki w wodzie dejonizowanej. Stosując światło ultrafioletowe, odkryli, że właściwości fotoluminescencyjne perowskitów nie uległy pogorszeniu podczas 30-minutowego testu. Dla porównania fotoluminescencja tych niepowleczonych warstwą ochronną zanikła w kilka sekund.

Prof. Lin podsumował: „Przewidujemy, że ten rodzaj perowskitów okaże się bardzo przydatny do tworzenia trwałych urządzeń optoelektronicznych do bioobrazowania, biosensorów, a także diod LED, laserów i scyntylatorów nowej generacji".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
innovations-report.com; nanotech-now.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także