Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-11-07
Czym są krzesła ewakuacyjne?

Krzesła ewakuacyjne pozwalają na bezpieczną ewakuację osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Powinny mieć je na wyposażeniu nie tylko służby medyczne, ale też zarządcy budynków mieszkalnych i instytucji. Co warto wiedzieć na temat krzesła ewakuacyjnego?

Choć krzesło ewakuacyjne swoją nazwą nawiązuje do natychmiastowego użycia w czasie zagrożenia, ma ono więcej funkcji i sprawdza się w różnych sytuacjach. Kiedy może się przydać i jakie ma zalety?

Czym są krzesła ewakuacyjne?

Krzesła ewakuacyjne (https://www.prolifter.pl/) zapewniają bezpieczną ewakuację użytkownikom budynków, dlatego każdy zarządca budynku mieszkalnego i instytucji powinienem mieć je w swoim wyposażeniu. Jednak tego typu krzesła przydają się nie tylko podczas ewakuacji osób o ograniczonej możliwości poruszania się, ale też podczas transportu osób. Jest to więc praktyczne krzesło transportowe do karetki. Gdy istnieje konieczność szybkiego przeniesienia osoby niepełnosprawnej z budynku do samochodu, krzesełko kardiologiczne świetnie się sprawdza. Poza klasycznymi krzesłami dostępne są również krzesła ewakuacyjne elektryczne, które są bardzo bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, a zasilane są one za pomocą akumulatora. Krzesło ewakuacyjne ma prostą i lekką konstrukcję, która umożliwia bezpieczny zjazd po schodach. Nie wymaga też dużo miejsca na przechowywanie. Może je obsługiwać tylko jeden operator, a 4 koła ułatwiają poruszanie się po płaskich powierzchniach. Pasy bezpieczeństwa zapewniają pacjentowi bezpieczeństwo podczas transportu. Krzesło kardiologiczne elektryczne pozwala na obsługę bez wysiłku dla operatora, zapewniając maksymalny komfort i bezpieczeństwo dla osoby niepełnosprawnej. 

krzesełko ewakuacyjne
krzesełko ewakuacyjne

Jakie zastosowanie mają krzesła kardiologiczne?

Krzesła kardiologiczne (https://www.prolifter.pl/krzesla-ewakuacyjne-c-8.html) sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie zniesienie osoby chorej z budynku do samochodu. Są więc one niezbędne w transporcie medycznym. Jednak gdy potrzebna jest szybka ewakuacja, nie ma czasu na oczekiwanie na transport z potrzebnym sprzętem. Ważne więc, aby również zarządcy budynków mieszkalnych i różnego rodzaju instytucji publicznych posiadali krzesła ewakuacyjne na wyposażeniu. Takie krzesła świetnie sprawdzają się w wysokich budynkach. Wystarczy tylko jedna osoba, która będzie operatorem krzesła, a możliwe będzie bezpieczne zniesienie pacjenta. Krzesło wykonane ze stopu aluminium jest bardzo lekkie i łatwe w obsłudze, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że nie zajmuje dużo miejsca. Jest też łatwe w przenoszeniu i przechowywaniu.

Jakie zalety ma krzesełko ewakuacyjne?

Krzesła ewakuacyjne mają wiele zalet. Jako że podczas ewakuacji liczy się czas, muszą one być łatwe w obsłudze, nawet dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z takim krzesłem. Dlatego właśnie krzesło ewakuacyjne jest gotowe do natychmiastowego użycia, a jego rozłożenie zajmuje tylko chwilę. Cztery koła umożliwiają poruszanie się po płaskich powierzchniach, a pasy bezpieczeństwa chronią pacjenta przed wypadnięciem. Krzesło jest też lekkie, a przy tym wytrzymałe i funkcjonalne, ponieważ zostało wykonane ze stopu aluminium. Krzesła ewakuacyjne elektryczne mają udźwig do 160 kg i zasięg do 70 pięter przy jednym naładowaniu akumulatora. Są więc bezpieczne i nie zawodzą w żadnej sytuacji, umożliwiając bezpieczny transport osoby niepełnosprawnej do samochodu. Krzesła ewakuacyjne są przydatne w budynkach, w transporcie medycznym, straży pożarnej, pogotowiu ratunkowym, czy też w domowych warunkach dla rodzin, które muszą transportować chorego po schodach.

Autor:
Prolifter
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także