Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-07-18
3 zalety automatycznego czyszczenia czujników

Czujniki pH in-line

Ręczne prace konserwacyjne, takie jak czyszczenie czujników pH, mogą być bardzo czasochłonne i uciążliwe. Czujniki pH in-line muszą jednak być regularnie konserwowane, aby ich pomiary były dokładne. Co więcej, ręczna konserwacja i wymiana czujników analitycznych może narażać operatorów na niebezpieczeństwo.

Odpowiedzią na problem czasochłonnej i ryzykownej konserwacji jest zastąpienie ręcznego czyszczenia czujników czyszczeniem automatycznym.

EasyClean 200e firmy METTLER TOLEDO to w pełni automatyczny system płukania i czyszczenia czujników pH in-line. Kompatybilna, wysuwana obudowa InTrac 777e umożliwia wymianę czujników bez konieczności przerywania procesu lub narażania operatora na niebezpieczeństwo.

Niniejszy dokument przedstawia powody, dla których automatyczne czyszczenie czujników korzystnie wpływa na ogólną konserwację czujników pH i koszt ich utrzymania. Opisuje szczegółowo, jak uzyskać następujące korzyści:

  • zwiększenie bezpieczeństwa operatora
  • wydłużenie żywotności czujników pH
  • ograniczenie kosztów konserwacji

 

EasyClean 200e firmy METTLER TOLEDO to w pełni automatyczny system płukania i czyszczenia czujników pH, DO, CO2, przewodności i zmętnienia. Może być stosowany do płukania i czyszczenia czujników wodą lub odpowiednim roztworem. EasyClean 200e może znacząco zmniejszyć wymagania i nakłady w zakresie konserwacji, jednocześnie zwiększając wydajność czujników i wydłużając ich żywotność.

InTrac 777e to wysuwana obudowa firmy METTLER TOLEDO. Umożliwia wymianę czujników w dowolnym momencie bez konieczności przerywania procesu i stwarzania niebezpieczeństwa. Wysuwana obudowa jest przyjazna dla użytkownika, solidna i wyposażona w unikalny system bezpieczeństwa Tri-Lock, który zapobiega uwalnianiu się mediów technologicznych podczas pracy, a także czyszczenia lub wymiany czujnika. Obudowa InTrac 777e ma zintegrowaną komorę płuczącą i może być używana razem z systemem EasyClean 200e do płukania, czyszczenia i kalibracji czujników.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz dokument.