Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-03-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-03-26
Wapno sodowane- powstawanie, właściwości i zastosowania
Wapno sodowane- powstawanie, właściwości i zastosowania

Proces powstawania

Powstawanie wapna sodowanego związane jest łączeniem wodorotlenku sodu i wodorotlenku wapnia, otrzymanych z tlenku wapnia i wodnego roztworu wodorotlenku sodu. Zależnie od zastosowania w jego składzie znaleźć można również wodę, wodorotlenek potasu, krzemionkę oraz wskaźniki pH.

Właściwości produktu przeznaczonego do sprzedaży

Wapno sodowane, które jest przeznaczone do sprzedaży ma postać ciała stałego w formie granulatu. Jest to substancja bardzo łatwo pochłaniająca wilgoć z powietrza. Stopień zużycia wapna sodowanego sugeruje zmiana jego koloru z białego na fioletowy. Prawidłowo używany produkt powinien przepuszczać ciepło i wilgoć oraz być bakteriostatyczny. Jego działanie nie powinno zaś wpływać na rozpad anestetyków wziewnych. Jego zadaniem jest również eliminacja CO2 z mieszaniny oddechowej.

Zastosowanie wapna sodowanego

Wapno sodowane ma wiele zastosowań w różnych dziedzinach życia. Przede wszystkim wykorzystywane jest w:

• akwarystyce
• zakładach przemysłowych, których celem jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery
• aparatach oddechowych, używanych przez pracowników służb ratowniczych
• schronach ratunkowych
• okrętach podwodnych
• komorach hiperbarycznych
• dzwonach nurkowych
• aparatach do nurkowania o zamkniętym lub pół- zamkniętym obiegu
• anestezjologicznych aparatach do znieczulania.

Wapno sodowane- zastosowanie w medycynie

Pierwsze medyczne zastosowanie wapna sodowanego miało miejsce w 1923 roku. Obecnie bardzo dużą część zabiegów wykonuje się w znieczuleniu ogólnym z zastosowaniem aparatów do znieczulania wykorzystujących właśnie wapno sodowane. Urządzenia te wyposażone są w oddechowy układ okrężny z pochłaniaczem dwutlenku węgla. Gazy anestetyczne krążą i kilkukrotnie osiągają układ oddechowy pacjenta poddawanego znieczuleniu. Przy każdym cyklu wapno sodowane pomaga w usuwaniu dwutlenku węgla. W zależności od rodzaju znieczulenia objętość gazu jest uzupełniana przez świeże substancje.

Wapno sodowane Intersurgical Intersorb Plus

Wybierając wapno sodowane, które ma być stosowane w anestezjologii, warto postawić na wapno Intersurgical Intersorb Plus. Jest to produkt wysokiej jakości z 3%- ową zawartością wodorotlenku sodu. Może zawierać od 13-17% wody. Jego pojemność to 5 litrów. Jest to produkt bardzo wydajny. Jest materiałem bezpiecznym, odpornym na uszkodzenia. Może być przewożony wszystkimi środkami transportu. Produkt Intersorb Plus można znaleźć na stronie https://reb.pl/sklep/wapno-sodowane-intersurgical-intersorb-plus/. Wapno sodowane Intersorb Plus można stosować w klinikach medycznych oraz w gabinetach weterynaryjnych.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Linkhouse
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także