
Kilka firm, w tym zajmująca się produkcją bioproduktów w 3D Allevi, wraz z Made In Space połączyło swoje siły, aby opracować pierwszy na świecie bioprinter 3D zdolny do pracy w warunkach niskiej grawitacji.
Źródła całego pomysłu należy szukać w osobach dwóch absolwentów University of Pennsylvania: Ricardo Solorzano i Daniela Cabrera. To oni, w 2014 roku założyli Allevi. W tym czasie opracowali system bioprintingowy, który może zostać wykorzystany do wielu zastosowań badawczych i edukacyjnych.
Obecnie firma zamierza rozszerzyć swoje działania. Opracowuje bioprinter z podwójnym wytłaczaniem i głowicami drukującymi. Rozwija również oprogramowanie, aby ułatwić projektowanie trójwymiarowych tkanek.
Na tym jednak nie poprzestanie. Jak twierdzą przedstawiciele: "Podczas gdy nadal będziemy rozumieć możliwości i ograniczenia biodrukowania 3D tutaj na Ziemi, zdolność badania funkcji komórek w przestrzeni kosmicznej może zapewnić nam nowe odkrycia formy i funkcji narządów, które nigdy wcześniej nie były badane"
Współpracująca przy projekcie organizacja Made In Space to podmiot, który koncentruje się na zwiększaniu możliwości ludzkich działań na orbicie. Wprowadziła już ona technologię druku 3D na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Otrzymała także Rekord Guinnessa za najdłuższy na świecie drukowany obiekt 3D.
Obecnie Made In Space i Allevi wspólnie pracują nad rozwojem drukarki Allevi ZeroG. Zdaniem naukowców, bio-printer ten "pozwoli na równoczesne prowadzenie eksperymentów zarówno na ziemi, jak i poza nią, w celu obserwacji różnic biologicznych zachodzących z grawitacją i bez niej."
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- 3ders.org; 3dprintingindustry.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Aplikatory i drukarki etykiet szyte na miarę dla przedsiębiorstw automotive
Branża automotive wymaga od producentów oraz dostawców ścisłego trzymania się rygorystycznych norm. Wykorzystanie dedykowanych rozwiązań...
-
Najważniejsze elementy wyposażenia laboratorium: Jak wybrać najlepsze sprzęty...
Wyposażenie laboratorium to jeden z kluczowych elementów, który determinuje jego funkcjonalność i efektywność pracy. Wybór odpowiednich sprzętów...
-
-
-
-
-
-
Do czego służy lepkościomierz?
www.wyposazeniemedyczne.pl