Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-03-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-23
Nowe podejście do modelowania molekularnego
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Dzięki wysokiej opłacalności i wszechstronności w porównaniu z powszechnie stosowaną elektroniką nieorganiczną, elektronika organiczna może zrewolucjonizować technologię. Elastyczność takich materiałów może umożliwić firmom drukowanie ich niemal jak papieru lub wprowadzanie do odzieży. Jednak do tej pory nie udało się rozpocząć ich produkcji na skalę przemysłową, co wynika z trudności w kontrolowaniu ich struktury elektronicznej.

Nick Jackson i Maria Mayer Fellow, naukowcy z amerykańskiego Departamentu Energii (DOE) Argonne National Laboratory, opracowali szybki sposób tworzenia modeli molekularnych. Jackson powiedział: „To trochę jak gra w Tetrisa. Molekuły mogą orientować się na różne sposoby, a nasze badania mają na celu określenie, w jaki sposób ta struktura wpływa na elektroniczne właściwości materiału".

Poznanie wewnętrznej struktury materiałów organicznych jest kluczowe. Upakowanie cząsteczek wpływa na mobilność ładunku materiału, czyli to, jak łatwo ładunki mogą się w nim poruszać. Odgrywa ona rolę w wydajności materiału jako urządzenia. Aby zbadać tę zależność i zoptymalizować wydajność urządzenia, zespół Jacksona przeprowadził niezwykle szczegółowe symulacje.

Naukowcy zajmujący się materiałami od dawna korzystają z uczenia maszynowego, ale podejście Jacksona jest wyjątkowe. Chociaż celem tych badań jest przesiewanie elektroniki organicznej osadzonej parą, ma ona potencjalne zastosowanie w wielu rodzajach badań polimerów, a nawet w dziedzinach takich jak nauka o białkach.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
anl.gov; phys.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także