Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-05-20   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-05-20
Nowa metoda przetwarzania w chmurze
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Naukowcy z Los Alamos National Laboratorium opracowali metodę, która pozwala przy zastosowaniu przetwarzania w chmurze oddzielić sygnały sejsmiczne od tych wynikających z działaności przemysłowej człowieka.

Omar Marcillo, sejsmolog i główny autor badania, powiedział: „Po raz pierwszy udało nam się zidentyfikować hałas z niektórych dużych maszyn jako odrębny sygnał i wyciągnąć go z zestawu danych, co pozwala nam oddzielić sygnały naturalne od sygnałów antropogenicznych".

Niemal 2000 stacji sejsmicznych dostarczyło roczne dane z miast w Stanach Zjednoczonych. Wyniki pokazuję, że duży odsetek hałasu stanowi hałas przemysłowy. „Ważne jest, abyśmy mogli go scharakteryzować i oddzielić od innych sygnałów sejsmicznych, abyśmy mogli dokładnie zrozumieć, na co patrzymy, analizując aktywność sejsmiczną" - dodał Marcillo.

Przetwarzanie tych danych odbyło się w chmurze obliczeniowej Amazon Web Services, dzięki której możliwe stało się przetworzenie 5,6 terabajtów danych. Cały proces opisano szczegółowo w dokumencie, który pokazuje jak usługi przetwarzania w chmurze mogą być wykorzystane do przeprowadzania analiz sejsmicznych na dużo większą skalę.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
eurekalert.org; innovations-report.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :