Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09
Nowa metoda analizy przy użyciu grafenu i lasera
Fot. PIxabay CC0
Fot. PIxabay CC0

Zespół profesora Dae Won Moona z DGIST opracował metodę, która umożliwia uzyskiwanie obrazów mikrometrycznych o wysokiej rozdzielczości do analizy spektrometrycznej bez przygotowania próbki. Technologia ta ma być szeroko stosowana w medycynie i diagnostyce medycznej.

Obecnie obrazowanie za pomocą spektrofotometrii wymaga odpowiedniego opracowania próbki, której nie można przeanalizować w temperaturze pokojowej ani pod ciśnieniem atmosferycznym,

Naukowcy zainstalowali soczewkę tuż poniżej próbki i skupili na niej laser, aby zmierzyć widma masowe. Można je analizować za pomocą lasera o fali ciągłej, którego energia jest słabsza niż w przypadku innych laserów ze względu na zastosowanie „podłoża grafenowego" pod próbką.

Ta odmiana alotropowa węgla o strukturze plastra miodu ma bardzo wysoką przewodność cieplną i może przekształcać światło w ciepło. Dzięki tej właściwości zapewnia wystarczającą ilość ciepła potrzebnego do analizy próbek przy niewielkiej ilości światła generowanego przez laser fali ciągłej

Prof. Moon wyjaśnił: „Dzięki tej technologii możemy znacznie skrócić czas analizy. Naszym następnym celem jest dalszy rozwój technologii, aby można ją było zastosować w różnych obszarach, takich jak m.in. diagnostyka medyczna."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
phys.org; eurekalert.org

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :