Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-03-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-03-21
ITS Science - wyposażenie laboratorium, sprzęt laboratoryjny
ITS Science - wyposażenie laboratorium, sprzęt laboratoryjny

Firma ITS Science to renomowany producent oraz dystrybutor profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Doświadczeni projektanci i technolodzy firmy dbają o najwyższą jakość produkowanych urządzeń oraz zadowolenie najbardziej wymagających klientów, również ze specjalistycznych branż. Wśród profesjonalnych urządzeń dostępnych w ITS Science znajdują się m.in. komory rękawicowe typu Glovebox, sterylizatory powietrza, analizatory TOC i wiele więcej.

 

Produkcja urządzeń na zamówienie

Jedną ze specjalizacji ITS Science jest produkcja komór rękawicowych Glovebox, które mają szerokie zastosowanie w procesie produkcyjnym oraz w procesie badawczym, m.in. w branży farmaceutycznej czy chemicznej. Zastosowanie komory rękawicowej umożliwia stworzenie odpowiednich warunków procesowych, zapewnienie kontrolowanego środowiska lub atmosfery, pracę w bezpiecznej, szczelnie wyizolowanej przestrzeni roboczej. Urządzenia te wykorzystywane są w laboratoriach, zakładach produkcyjnych i przemysłowych do ochrony pracowników przed szkodliwymi substancjami w miejscu pracy, lub do ochrony produktów i procesów wykonywanych we wnętrzu komór rękawicowych.

Od 2020 roku ITS Science dostarcza na rynek komory rękawicowe własnej produkcji, które służą do:

Komory rękawicowe do ochrony operatora mają za zadanie chronić pracowników przed negatywnymi skutkami dla zdrowia w przypadku zetknięcia się z różnymi substancjami, m.in. nanomateriałami, mikroorganizmami, substancjami patogennymi, materiałami radiochemicznymi czy chemicznymi kancerogennymi.

Komory rękawicowe do pracy w trybie ochrony produktu umożliwiają prowadzenie procesów badawczych w atmosferze ochronnej. Przeznaczeniem tego typu komór jest odizolowanie obiektu od otaczających go czynników zewnętrznych. Materiały, substancje i urządzenia potrzebne do prowadzenia procesów produkcyjnych i laboratoryjnych są wprowadzane do komory przez śluzę podawczą z próżnią.

Produkcja własna, od podstaw, pozwala na dostosowanie parametrów technicznych oraz gabarytów komory do realnych potrzeb klienta, oraz zapewnienia w niej określonego zestawu funkcji. Sprzęt laboratoryjny projektowany i produkowany na zamówienie to gwarancja bezpieczeństwa jego użytkowania, satysfakcji oraz zaspokojenia potrzeb klienta. Zastosowanie urządzenia skonstruowanego tak, aby było optymalnie dobrane do potrzeb zamawiającego, przekłada się na zwiększenie komfortu i efektywności jego pracy.

Oprócz komór rękawicowych Glovebox, ITS Science produkuje również na zamówienie przepływowe sterylizatory powietrza, zabudowy RABS, urządzenia filtrujące rozpuszczalniki potrzebne do pomiarów rozkładu wielkości cząstek, stanowiska badawcze, zestawy do prowadzenia procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej, czy też urządzenia filtrowentylacyjne wraz z rękawami odciągowymi. Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie www.itsscience.pl. Przedstawiciele ITS SCIENCE chętnie pomogą w wyborze urządzenia dostosowanego do Państwa potrzeb.

 

Przepływowy sterylizator powietrza

Kolejnym flagowym urządzeniem produkcji ITS Science jest przepływowy sterylizator powietrza PureAir. Urządzenie cechuje się wysoką wydajnością i efektywnością w zakresie dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach (skuteczność redukcji drobnoustrojów na poziomie 97%). Rozwiązanie wykorzystuje technologię dezynfekcji opartą na promieniowaniu ultrafioletowym UV-C. Dzięki niemu możliwe jest wysoce skuteczne likwidowanie wirusów, bakterii, pleśni, grzybów, drożdży i innych mikroorganizmów. Ich obecność w powietrzu wpływa negatywnie na zdrowie osób oraz stan techniczny pomieszczenia. Sterylizator oferowany przez ITS Science zapewnia stałą, w pełni bezpieczną pracę, co ważne również w obecności ludzi w pomieszczeniu. Intensywna dezynfekcja powietrza z użyciem sterylizatora PureAir w żaden sposób nie zakłóca przeprowadzanego procesu produkcyjnego w firmie. Ciągłą pracę urządzenia w obecności ludzi umożliwia zamknięta komora sterylizacyjna UV-C oraz brak wydzielania ozonu. Dzięki temu sterylizator powietrza PureAir cieszy się powodzeniem zarówno wśród klientów prowadzących małą działalność gospodarczą, usługową, a także dużych firm z różnorodnych branż, laboratoriów, a nawet wśród klientów indywidualnych do zastosowań domowych.

Produkt spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa i może być wykorzystywany w laboratoriach, gdzie prowadzone są specjalistyczne badania. Bardzo chętnie sięgają po niego osoby, które na co dzień zarządzają produkcją chemiczną, farmaceutyczną, spożywczą, czy też prowadzą punkty medyczne. To wysokiej jakości, niezawodny sprzęt, który stanowi sprawdzone wyposażenie laboratoriów. W codziennej eksploatacji sterylizator PureAir jest ekologiczny i trwały. To dodatkowe atuty urządzenia od ITS Science.

 

Analizatory węgla organicznego TOC

Analizator TOC to urządzenie, które pozwala zmierzyć zawartość węgla organicznego w wodzie. Oferowane przez ITS Science urządzenia są zgodne z wymogami EP i USP. Przeznaczone są do monitorowania jakości wody w trybie online, walidacji procesów czyszczenia, a także rutynowych pomiarów TOC w wodach oczyszczonych WFI oraz PW. ITS Science w asortymencie posiada analizatory renomowanych marek: Beckman Coulter oraz Anatel, których jest dystrybutorem w Polsce.

Laboratoryjny analizator węgla organicznego QbD1200 marki Beckman Coulter zapewnia wiarygodne i szybkie pomiary TOC oraz wysoką wydajność pracy przy niskim koszcie eksploatacji (wymagając tylko jednego, krótkiego przeglądu serwisowego w ciągu roku). Urządzenie jest bardzo intuicyjne w użytkowaniu, nie wymaga od użytkowników przeprowadzania długotrwałych procedur kwalifikacyjnych. Wielopunktowa kalibracja analizatora trwa zaledwie około 90 minut. Analizator zapewnia pełną zgodność z wymaganiami 21 CFR part 11 oraz z regulacjami wszystkich światowych farmakopei.

Alternatywnym urządzeniem jest analizator TOC Anatel PAT700, przeznaczony głównie do pomiarów online, który również spełnia kluczowe wymagania światowych farmakopei (USP, EP, JP) i zapewnia zgodność z 21 CFR Part 11. Urządzenie całkowicie utlenia każdą próbkę gwarantując najbardziej dokładny pomiar TOC, zgodny z wytycznymi EP 2.2.44. Całkowite utlenianie organiki w próbce to nie jedyna przewaga urządzenia. Pewne i szybkie wyniki online oraz offline gwarantowane są także przez monitoring pracy UV. Długi czas niezakłóconej pracy zapewniają dwie lampy UV (lampa główna i lampa zapasowa), czyniąc PAT700 doskonałym wyborem do stosowania w pomiarach ciągłych TOC. PAT700 gwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy – analizator może pracować w trybie online, jedno- lub dwustrumieniowo, oraz w trybie offline, wykonując pomiar do 4 próbek, za pomocą wbudowanego autosamplera.

Oba analizatory doskonale sprawdzają się w warunkach laboratoryjnych i mogą być wykorzystywane w wielu sektorach. Urządzenia oferowane przez ITS Science są wygodne i oszczędne w użytkowaniu. Przed wyborem odpowiedniego modelu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami ITS Science.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
itsscience.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także