Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-04-06 | Ostatnia aktualizacja: 2011-04-06
Inwestycje w bazę badawczą Świętokrzyskiego
Inwestycje w bazę badawczą Świętokrzyskiego
W ramach działania 2.1 Rozwój innowacji, wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek sektora „badania i rozwój” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013” wsparcie otrzyma 9 projektów, których łączną wartość oszacowano na ponad 62,7 mln zł, z czego ponad 53 mln zł sfinansuje Unia Europejska. 4 kwietnia br. Marszałek Adam Jarubas oraz Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa parafowali preumowy i umowy w ramach których realizowane będą inwestycje.
Uniwersytet Warszawski, przy wsparciu członków Konsorcjum w skład którego weszły także Województwo Świętokrzyskie, Powiat Kielecki i Gmina Chęciny, realizował będzie blisko trzydziestojednomilionowy projekt pn. „Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach” (26,2 mln zł wsparcia). Państwowy Instytut Geologiczny otrzyma niecałe 2,8 mln zł wsparcia na zadanie „Modernizacja Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Kielcach dla potrzeb regionalnych badań geologicznych i hydrogeologicznych” (łączna wartość projektu to prawie 4 mln zł). Świętokrzyskie Centrum Onkologii otrzyma ok. 3,4 mln zł wsparcia na wyposażenie Pracowni Diagnostyki Molekularnej w wysokospecjalistyczny sprzęt do prowadzenia zaawansowanych prac badawczych w zakresie lecznictwa onkologicznego.
Ponad 2,3 mln zł pozyskała Politechnika Świętokrzyska, która pieniądze przeznaczy na zakup i wyposażenie swoich laboratoriów badawczych. W ramach Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim powstanie „Laboratorium nauki”, w którym możliwe będzie prowadzenie ciekawych badań przez dzieci i młodzież pod nadzorem pracowników naukowych, nauczycieli lub studentów. Na ten cel trafi 15,3 mln zł wsparcia (łączna wartość zadania to 18 mln zł. W RCNT uruchomione zostanie także Europejskie Obserwatorium Zdrowia (1,8 mln zł wsparcia), gdzie prowadzone mają być badania naukowe nakierowane na politykę zdrowotną regionu. A Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, za 3 mln zł (w tym 2,5 mln zł wsparcia unijnego) wyposaży oddziały kardiochirurgii oraz neurochirurgii w nowoczesny sprzęt medyczny – poinformowano na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- sejmik.kielce.pl
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.plPrzepisy BHP obowiązują zarówno pracodawcę, jak i i jego pracowników niezależnie od branży, czy zajmowanych stanowisk. Jak wygląda to w...
-
Jakie narzędzia są najlepsze do pipetowania cieczy gęstych?
Badania pokazują, że średni współczynnik błędu w fazie przedanalitycznej w laboratoriach klinicznych wynosi 1,48%. W analizie obejmującej ponad...
-
-
-
-
Komory klimatyczne - zasada działania i zastosowanie
www.srodowisko.pl