Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-06
Grafenowe kropki o cechach półprzewodnika
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Nowatorska technika syntezy monokrystalicznych kropek kwantowych grafenu została właśnie opracowana przez zespół KAIST. Potwierdził on, że wyświetlacz z nich stworzony emituje światło niebieskie przy stabilnym napięciu, co może rozwiązać rozwiązać problemy istniejące obecnie przy produkcji wyświetlaczy.

Grafen jest materiałem, który zyskuje na popularności ze względu na swoje właściwości: przewodność cieplną, elektryczną oraz przejrzystość. Jednak z drugiej strony, to właśnie przez nie trudno jest go zastosować w półprzewodniku. Dopiero przy zmniejszeniu materiału ujawnia się charakter półprzewodnika poprzez emisję światła przez nanokropki.

Profesor Park z Departamentu Inżynierii Biologicznej i Chemicznej - wraz ze swoimi kolegami – opracował technologię, która pozwala na tworzenie nanokropek grafenu u pożądanej wielkości i, tym samym, o pożądanych właściwościach. „Ta metoda znacznie przyczyni się do zaszczepienia grafenu w różnych dziedzinach. Rozszerzy również zakres jego zastosowań, takich jak elastyczne wyświetlacze i warystory".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
pubs.acs.org; innovations-report.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :