
Okazuje się, że do wytworzenia grafenu indukowanego laserowo (LIG) wcale nie potrzeba dużego lasera. Zespół naukowców m.in. z Rice University użył w tym celu bardzo małej widzialnej wiązki pochodzącej z lasera zamontowanego na skaningowym mikroskopie elektronowym.
James Tour, chemik z Rice University, powiedział: „Kluczem do zastosowań w elektronice jest tworzenie mniejszych konstrukcji, aby uzyskać większą gęstość lub więcej urządzeń na jednostkę powierzchni. Ta metoda pozwala nam tworzyć struktury 10-krotnie gęstsze niż wcześniej."
W ramach udowodnienia swojej hipotezy naukowcy stworzyli elastyczne czujniki wilgotności, które są niewidoczne gołym okiem i wykonane z komercyjnego polimeru. Urządzenia były w stanie wyczuć ludzki oddech z czasem reakcji wynoszącym 250 milisekund.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- innovations-report.com; sciencedaily.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Miareczkowanie - co to jest?
Miareczkowanie to technika analityczna umożliwiająca oznaczenie ilościowe określonej substancji (analitu) rozpuszczonej w próbce. Opiera się ona...
-
Do czego służy wagosuszarka?
Człowiek rozumie, że termometr mierzy temperaturę czy ciśnienie – ciśnieniomierz. Ale czy wiemy, do czego służy urządzenie nazywane...
-
-
-
-
-