Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-12-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-12-19
Dlaczego warto mieć elektroniczną listę obecności w swojej firmie?
Dlaczego warto mieć elektroniczną listę obecności w swojej firmie?

W dobie postępującej cyfryzacji niewiele firm wciąż korzysta z papierowych listy obecności weryfikujących czas pracy pracowników.

 

O wiele lepiej z tego zadania wywiązuje się elektroniczna lista obecności. To nowoczesne rozwiązanie znajduje uznanie zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników – wszyscy doceniają jego niezaprzeczalne zalety, w szczególności wygodę, jaką zapewnia, i korzyści, jakie przynosi.

 

W czym elektroniczna lista obecności jest lepsza od papierowej?

Elektroniczna lista obecności to działający online program komputerowy, zawierający rejestr wszystkich pracowników zatrudnionych w firmie. Pracownik, który chce się wpisać na listę musi zalogować się na swoje konto i zarejestrować obecność w biurze lub home office – to o wiele wygodniejsze od składania podpisu w zeszycie, choćby dlatego, że nie wymaga wizyty w siedzibie firmy. Dzięki temu pracodawca ma wgląd w bilans godzin spędzanych w pracy przez wszystkich pracowników, włącznie z tymi, którzy wykonują pracę zdalną, w domu lub na służbowych wyjazdach. Program nie tylko rejestruje obecności, absencje, spóźnienia i nadgodziny, ale też wysyła powiadomienia o konkretnych zdarzeniach i automatycznie sporządza raporty, które ułatwiają późniejsze wyliczanie wynagrodzeń. Pracodawca ma dostęp do wszystkich tych danych w czasie rzeczywistym, a dodatkowo może łatwo i szybko przeszukiwać ich archiwum – to daje mu znacznie lepszy wgląd w działania pracowników, a co za tym idzie, również w działanie firmy.

 

Jaki program będzie najlepszy do weryfikowania obecności pracowników?

Firmom, które chcą zrobić krok w nowoczesność i przejść na elektroniczną listę obecności, polecamy Ready OS. To kompleksowy system operacyjny, na który składa się mnóstwo innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Jednym z nich jest lista obecności online. Posiada ona wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności, a nawet więcej, dzięki czemu jest dużo bardziej praktyczna nie tylko od swojego papierowego odpowiednika, ale też podobnych programów innych producentów. Lista obecności online Ready OS ma też tę zaletę, że działa zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, jest więc rozwiązaniem uniwersalnym, które sprawdzi się w każdej firmie. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie Ready-os.com.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
ready-os.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także