Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-10-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-10-19
Chromatograficzna separacja nanocząstek hybrydowych
Chromatograficzna separacja nanocząstek hybrydowych
Chromatograficzna separacja nanocząstek hybrydowych
Chromatografia wspomagana polem magnetycznym może ułatwić wydzielanie skomplikowanych nanocząstek o wysokiej czystości. Cząstki takie są rozważane jako potencjalne katalizatory oraz narzędzia w diagnostyce medycznej.

W wykorzystaniu wysokiego potencjału skomplikowanych nanocząstek zawierających cząstki magnetyczne przeszkadza fakt, że w trakcie ich syntezy powstają produkty uboczne, które są trudne do zanalizowania oraz separacji. Wielu badaczy nie docenia bardzo dokładnego oczyszczania mieszaniny poreakcyjnej po otrzymaniu nanocząstek, w tym nanocząstek hybrydowych.

Za pomocą różnicowej techniki magnetyczno-chromatograficznej opracowanej kilka lat temu można rozdzielać i oczyszczać skomplikowane mieszaniny związków chemcznych. Jacob S. Beveridge student Penn State University wraz Raymondem E. Schaakiem chemikiem pod przewodnictwem Mary Beth Williams z tej samej uczelni opracowali metodę rozdzielającą cząstki na zasadzie różnicy ich wielkości i momentu magnetycznego. Metoda ta może być wykorzystana zarówno do analizy jak i przygotowywania nanocząstek zawierających tlenek żelaza o właściwościach magnetycznych otoczony przez 3 nanocząstki złota. Tego typu nanocząstki hybrydowe można zastosować w medycynie. Złoto w takiej nanocząstce może przenosić cząsteczki leku, a żelazo stanowić czynnik kontrastujący w badaniu magnetycznym rezonansem jądrowym.

Opracowana metoda jest ograniczona w zastosowaniu jedynie do nanostruktur o właściwościach magnetycznych. Są plany aby stworzyć metodę separacji opartą na wielkości nanocząstki i jej ładunku elektrycznym co znacznie powiększyłoby potencjalne zastosowanie.

(pj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
anpron.eu
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także