empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-11-06
Tworzenie cząstek w procesie ekstrakcji CO2

Proces ekstrakcji z zastosowaniem CO2 w stanie nadkrytycznym to obiecująca technologia wytwarzania związków leczniczych. Opracowywane są różne techniki wytwarzania preparatów farmaceutycznych: mikronizacja, współstrącanie, powlekanie i kapsułkowanie.

 

Dzięki nadkrytycznemu CO2 możliwe jest przetwarzanie związków wrażliwych na ciepło i uniknięcie stosowania rozpuszczalników organicznych. Dzięki tej technologii na przestrzeni lat wiele procesów zostało zmodyfikowanych i opracowanych.
Powstały nowe materiały kompozytowe o docelowych właściwościach. Tworzenie cząstek przez nadkrytyczny CO2 umożliwia zastosowania takie jak mikronizacja, kapsułkowanie, powlekanie wirusów, tworzenie składników aktywnych itp.

 

Ekstrakcja CO2 zastosowanie

Oprócz zastosowań farmaceutycznych ta technologia znajduje również zastosowanie w przemyśle spożywczym, w kosmetyce z wykorzystaniem nanotechnologii oraz w produkcji farb.
W przemyśle spożywczym nanotechnologia jest technologią przyszłości w sposobie produkcji żywności, w konsumpcji, transporcie czy pakowaniu.

 

Ekstraktory nadkrytyczne CO2

Ekstraktory nadkrytyczne CO2 firmy SFE Process stanowią szeroką grupę systemów wykorzystujących dwutlenek węgla w stanie nadkrytycznym do takich procesów jak: ekstrakcja, mikronizacja, kapsułkowanie, suszenie, czyszczenie, RESS (Rapid Expansion of Supercritical Solutions) i SAS (Supercritical Fluid Antisolvent).

 

Ekstraktory - do kogo kierowana jest nasza oferta?
Współpracujemy z wieloma branżami w zależności od ich potrzeb.

Świadczymy usługi dla laboratoriów oraz firm z sektora ochrony środowiska, chemicznego, farmaceutycznego, energetycznego, spożywczego i kosmetycznego. Wśród naszych klientów znajduje się również większość polskich uniwersytetów, uczelni technicznych oraz wiele instytutów badawczych.

 

Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie za pomocą formularza na stronie

Więcej o naszej ofercie -> http://bit.ly/EKSTRAKTORY-CO2-AGA-Analytical-XTECH

 

#AgaAnalytical #ekstraktory #ekstraktor #ekstrakcjanadkrytyczna #ekstraktorCo2 #ekstraktornadkrytyczny

Czytaj także