empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-01-24
AUTOMATYCZNE ANALIZY W PROCESACH PRZEMYSŁOWYCH – KOLEJNY KROK W KIERUNKU PRZEMYSŁU 4.0

PRZEMYSŁ 4.0 - ANALIZATORY PROCESOWE METROHM

Rozwój automatyzacji, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, pozwolił na podniesienie jakości pracy w wielu dziedzinach, także analityce chemicznej. Firmy z branży przemysłowej, które stawiają na nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania, coraz częściej decydują się na zastosowanie zaawansowanych technologii, dzięki którym można szybko, bezpiecznie oraz na bieżąco kontrolować parametry chemiczne podczas przebiegu procesu.

Usprawnienie kontroli procesu
Temat wdrożenia automatyzacji w przemyśle chemicznym jest wart przemyślenia, szczególnie przez technologów, którzy już dziś mogą się zastanowić, jak w przyszłości usprawnić kontrolę procesu, zyskując następujące korzyści:
• wzrost wydajności, poprzez zwiększenie szybkości i częstotliwości pomiarów,
• polepszenie bezpieczeństwa pracowników (eliminacja ręcznego poboru próby, brak kontaktu z odczynnikami),
• wyeliminowanie ludzkiego błędu w trakcie wykonywania oznaczeń
• zagwarantowanie szybkiego transferu wyników po wybranym protokole (MODBUS/4..20mA)
• zdalna kontrola analiz np. poprzez DCS.

Wybór odpowiedniej techniki analitycznej
Aanalizatory procesowe dostępne w ofercie Metrohm Polska, mają wszechstronne zastosowanie, gdyż wykorzystują najczęściej stosowane techniki analityczne tj. miareczkowanie potencjometryczne, miareczkowanie kolorymetryczne, miareczkowanie termometryczne, pomiary fotometryczne przy określonej długości fali, chromatografia jonowa (kationy i aniony w bardzo niskich stężeniach - ppb), a także spektroskopię w bliskiej podczerwieni NIR (badanie zawartości wody w różnych proszkach, pastach, maziach, granulatach, tworzywach sztucznych, roztworach).

Możliwość zmiany parametru
Największą zaletą urządzeń Metrohm Process Analytics jest możliwość konfiguracji pod konkretną metodykę laboratoryjną klienta, dzięki czemu cały proces analityczny jest dobrze znany użytkownikowi. Ponadto w dowolnym momencie po zainstalowaniu aparatu, istnieje możliwość wymiany określonych modułów analitycznych, tak aby system mierzył tylko te parametry, które potrzebujemy w danym miejscu i okresie produkcyjnym.

Pobór próbki jest całkowicie zautomatyzowany, dlatego może się odbywać z linii rurociągu/zbiornika/studzienki lub po prostu z podstawionego pojemnika. Do najpopularniejszych parametrów, jakie mogą być mierzone, należą: pH, przewodność, chlor wolny/całkowity, mangan, żelazo, fluorki, siarczany, azotany, azotyny, fosforany, chlorki, nikiel.

Budowanie wizerunku przedsiębiorstwa
Na przykładzie wielu firm, które są dziś liderami rynku, można zaobserwować, że inwestycje w nowoczesne technologie są opłacalne dla przedsiębiorstwa, nie tylko ze względu na zwrot kosztów w perspektywie kilku lat, ale także ze względu na podniesienie jakość produkcji, a co za tym idzie budowania zaufania do firmy.

Kilka słów o Metrohm
Firma Metrohm powstała w 1943 roku w Herisau w Szwajcarii. Obecnie działalność firmy skupia się wokół produkcji urządzeń do analiz chemicznych, które są dystrybuowane w ponad 80 filiach, w tym od 2010 roku przez oddział w Polsce. Dbając o rozwój portfolio, w 2011 roku powstało nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe oraz linia produkcyjna Metrohm, niezmiennie w Szwajcarii. W centrum naszej uwagi jest Klient, dlatego do każego partnera biznesowego podchodzimy indywidualnie, wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom. Budujemy i umacniamy dobre relacje, oferując opiekę serwisową, dostęp do bezpłatnej wyszukiwarki aplikacji oraz bogatą ofertę szkoleniową. A jeśli zechcesz przetestować nasze urządzenie, przyjedziemy do Twojej firmy na bezpłatną prezentację aparatu.

Autor:
Metrohm Polska
Źródło:
https://www.metrohm.com/pl_pl.html
Dodał:
Metrohm Polska Sp. z o.o.