Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-11-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-11-16
Wypożyczenie koncentratora tlenu – wady, zalety oraz ranking najpopularniejszych urządzeń
Czy warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego?
Czy warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego?

Sprzęty medyczne takie jak koncentratory tlenu ułatwiają codzienność osób starszych oraz pacjentów zmagających się z wieloma schorzeniami, a przy tym zapewniają im możliwość normalnego funkcjonowania poza placówkami medycznymi. Niestety, często zdarza się, że zakup nowego koncentratora tlenu to wydatek przekraczający domowy budżet pacjenta. Rozwiązaniem takiego problemu mogą być wypożyczalnie sprzętu medycznego, które oferują możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu na dogodnych warunkach. Jakie są zalety takich miejsc? Jakie są plusy i minusy konkretnych koncentratorów tlenu? Na jakie urządzenie warto się zdecydować? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego tekstu.

 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – czym jest?

Jeszcze całkiem niedawno spora część pacjentów zmagających się z różnymi poważnymi schorzeniami nie miała dostępu do odpowiedniego leczenia i produktów medycznych. Na szczęście pojawiły się miejsca takie jak patronus-med.pl, czyli wypożyczalnia koncentratorów tlenu PATRONUS, która oferuje atrakcyjny cenowo wynajem urządzeń, takich jak koncentratory tlenu. Takie rozwiązanie będzie na pewno korzystniejsze finansowo niż zakup nowego sprzętu i pozwoli na efektywną terapię w zaciszu własnego domu.

 

Jakie są zalety wypożyczalni sprzętu medycznego?

Sklepy medyczne to wyjątkowe miejsca, gdzie znajdziemy szereg urządzeń medycznych niezbędnych pacjentom do normalnego funkcjonowania na co dzień. Na stronach takich miejsc, jak https://patronus-med.pl/sklep-medyczny/ znajdziemy zarówno dwa rodzaje koncentratorów tlenu, jak i inne urządzenia, takie jak koflatory, czy transportery schodowe. Niestety cena nowego sprzętu jest zazwyczaj dość wysoka i często przekracza kilka tysięcy złotych, dlatego tak ogromnym wsparciem dla pacjentów z niższym budżetem będą wypożyczalnie sprzętu medycznego.

Wypożyczalnie sprzętu medycznego to także miejsca, które sprawdzą się w przypadku osób, które uległy różnym wypadkom lub w wyniku schorzeń potrzebują jedynie krótkiego wsparcia przy użyciu sprzętu medycznego. Miejsca takie umożliwiają wypożyczenie urządzenia na kilka miesięcy na wyjątkowo dogodnych warunkach, w sytuacji, gdy zakup nowego produktu jest po prostu nieopłacalny.

 

Przenośny czy stacjonarny koncentrator tlenu? Który będzie najlepszy?
Przenośny czy stacjonarny koncentrator tlenu? Który będzie najlepszy?

 

Czym są koncentratory tlenu?

Koncentratory tlenu to urządzenia umożliwiające efektywną tlenoterapię pacjentów, którzy z różnych względów nie są w stanie samodzielnie zapewnić sobie odpowiednio dużej ilości tlenu. Co więcej, sprzęt ten umożliwia dostarczenie do organizmu tlenu o zwiększonym stężeniu, co usprawnia organizm i pozwala pacjentowi dotlenić komórki całego ciała.

Wyróżniamy dwa rodzaje koncentratorów tlenu: stacjonarne oraz przenośne. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, co sprawia, że sprzęty te sprawdzają się w nieco innych sytuacjach i przy różnych typach pacjentów.

 

Wady i zalety koncentratorów tlenu

Stacjonarne koncentratory tlenu to spore urządzenia, które wykorzystuje się do tlenoterapii w warunkach domowych. Ich największa wada jest konieczność stałego podłączenia do prądu, jednak urządzenia tego typu są znacznie wydajniejsze niż ich przenośni kuzyni.

Z kolei koncentratory przenośne są mniejsze i umożliwiają przemieszczanie się poza domem, a nawet długie podróże samochodem, czy samolotem. Niestety sprzęt ten posiada również wady, wśród których najważniejsza to krótka żywotność baterii i konieczność ciągłego ładowania akumulatora.

 

 

Ranking najczęściej wypożyczanych koncentratorów tlenu:

 

1. Przenośny koncentrator tlenu SeQual Eclipse 3

Eclipse 3 to urządzenie do przenośnej tlenoterapii zapewniające ciągły przepływ oraz dawkę impulsową. Koncentrator został zatwierdzony do użytku w liniach lotniczych przez FAA (Federal Aviation Administration), dzięki czemu może być używany w samolotach, a także na statkach. Koncentrator został wyposażony w pojemną baterię litowo-jonową, która może pracować do 5 godzin na jednym ładowaniu. Eclipse 3 to urządzenie, które sprawdzi się szczególnie w przypadku osób aktywnych, które nie chcą rezygnować z dotychczasowego trybu życia i podróżowania. 

  

Przenośny koncentrator tlenu SeQual Eclipse 3
Przenośny koncentrator tlenu SeQual Eclipse 3

 

2. Przenośny koncentrator tlenu Invacare XPO 2

Invacare XPO 2 to kolejny przenośny koncentrator tlenu posiadający pozytywną opinię FAA, która umożliwia korzystanie z tego sprzętu w samolotach większości linii lotniczych. Urządzenie podaje tlen w sposób pulsacyjny, a dzięki specjalnym czujnikom proces ten jest inicjowany przez wykrycie wdechu. Akumulator dołączony do zestawu umożliwia na 2,5-godzinną pracę koncentratora na jednym ładowaniu, a przenośne etui w kształcie torby oraz niska waga urządzenia (2,72 kg) sprawiają, że jest to sprzęt dla osób, które lubią się przemieszczać i chcą aktywnie spędzać czas.

 

Przenośny koncentrator tlenu Invacare XPO 2
Przenośny koncentrator tlenu Invacare XPO 2

 

3. Przenośny koncentrator tlenu Zen-O lite

Zen-O lite to przenośny koncentrator tlenu, który sprawdzi się u pacjentów wymagających długoterminowej tlenoterapii, którzy chcą równocześnie prowadzić aktywny tryb życia. Jego główną zaletą jest wyjątkowo cicha praca, która sprawia, że jest on praktycznie niezauważalny. Dodatkowo koncentrator posiada pozytywną opinię FAA, dzięki czemu może być używany w samolotach większości linii lotniczych. Dużym atutem jest również niska waga urządzenia, która wynosi 2,5 kg, dzięki czemu koncentrator nie sprawia problemu w prowadzeniu dotychczasowego stylu życia.

 

Przenośny koncentrator tlenu Zen-O lite
Przenośny koncentrator tlenu Zen-O lite

 

4. Stacjonarny koncentrator tlenu Philips Ever Flo

Philips Ever Flo to stacjonarny koncentrator tlenu sprawdzający się w efektywnej tlenoterapii domowej. Jego niewielkie rozmiary i wydajność sprawiają, że urządzenie sprawdza się zarówno w warunkach domowych oraz w poradniach Domowego Leczenia Tlenem. Kompaktowe rozmiary umożliwiają korzystanie z koncentratora nawet w małych pomieszczeniach. Philips Ever Flo to wyjątkowo wydajne urządzenie zapewniające tlenoterapie o przepływie nawet do 5l/min. Równocześnie koncentrator jest wyjątkowo cichy, dzięki czemu sprawdzi się szczególnie u pacjentów leżących oraz do korzystania w nocy.

 

Stacjonarny koncentrator tlenu Philips Ever Flo
Stacjonarny koncentrator tlenu Philips Ever Flo

 

5. Stacjonarny koncentrator tlenu Oxy 6000

Oxy 6000 to stacjonarny koncentrator tlenu charakteryzujący się wyjątkowo cichą pracą oraz energooszczędnym trybem pracy, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku pacjentów wymagających całodobowej tlenoterapii w zaciszu domowym. Urządzenie jest w stanie zapewniać dopływ tlenu na poziomie aż 6l/min, Dodatkowo sprzęt wyposażono w szereg dodatkowych funkcji, takich jak alarm wizualny i dźwiękowy informujący o braku przepływu tlenu, zasilania oraz o nieprawidłowej temperaturze. Wszystko to sprawia, że urządzenie zaliczane jest do grona koncentratorów premium.

 

Stacjonarny koncentrator tlenu Oxy 6000
Stacjonarny koncentrator tlenu Oxy 6000

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
patronus-med.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także