Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-02-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-02-07
Współczesne siłowniki pneumatyczne od Polskiego producenta
Współczesne siłowniki pneumatyczne od Polskiego producenta

Siłownik pneumatyczny jest elementem wykonawczym stosowanym w maszynach i układach o bardzo zróżnicowanej naturze. Również same siłowniki mogą mieć charakterystyczną konstrukcję, parametry użytkowe czy sposób montażu. Współczesna oferta siłowników pneumatycznych znormalizowanych, a także tych wykonywanych zgodnie z indywidualnymi potrzebami jest bardzo szeroka. Jakie siłowniki pneumatyczne dostępne są na rynku, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

 

Nowoczesne podejście do projektowania, wytwarzania i oferty siłowników

Współczesne siłowniki pneumatyczne muszą spełniać ściśle określone normy, które znajdują się w wybranych standardach ISO. To one pozwalają na zapewnienie wymienności elementów, pewności, że nowy siłownik będzie miał te same parametry użytkowe. Każdy siłownik przechodzi rygorystyczną kontrolę techniczną, potwierdzającą wysoką jakość produktu. Na stronie producenta siłowników pneumatycznych https://pneumatig.eu/silowniki-pneumatyczne.html można znaleźć kompletne zestawienie oferowanych produktów. Nowoczesne, interaktywne narzędzie pozwalające na sprawdzenie modeli trójwymiarowych siłowników stwarza szansę na szczegółowe zapoznanie się z ofertą produktów.

Możliwe jest skorzystanie z modeli w oprogramowaniu typu CAD, a w wielu przypadkach również sprawdzenie ich online, za pomocą przeglądarki. Dodatkowo intuicyjny kreator zamówienia pozwala na wybór optymalnie dobranego elementu, który może zastąpić poprzedni siłownik pneumatyczny lub stanowić część nowego układu. Kreator umożliwia zamówienie siłownika o niemal dowolnym skoku oraz parametrach użytkowych. Oferta producenta siłowników obejmuje także części zamienne pozwalające na przeprowadzenie naprawy lub regeneracji siłowników pneumatycznych.

 

Rodzaje siłowników pneumatycznych

Polski producent siłowników pneumatycznych Pneumatig oferuje szeroki wybór wielu rodzajów siłowników, a także akcesoriów uzupełniających te elementy. Siłowniki okrągłe C-M zgodne z ISO6432 jednostronnego lub dwustronnego działania, również z amortyzacją stanowią bazowy wybór w wielu zastosowaniach. Konkretny model precyzuje średnica tłoka oraz jego skok. Oprócz nich do popularnych propozycji należą siłowniki C-H ISO15552 z opcją doboru rodzaju uszczelnienia, również dostępne w wersjach z różnym skokiem oraz średnicą do wyboru. Kompaktowe siłowniki C-D zgodne z ISO21287 z gwintem zewnętrznym lub zewnętrznym, a także C-U Unitop sprawdzają się w miejscach, gdzie brak dostatecznej ilości miejsca na montaż siłowników o standardowych wymiarach. W wybranych zastosowaniach sprawdzają się także siłowniki pneumatyczne dociskowe C-AR, zderzakowe C-R ISO21287 czy liniowe OSPP. Uzupełnieniem oferty są siłowniki pneumatyczne kartridżowe MINI osadzone w gwintowanej obudowie oraz pneumatyczne siłowniki obrotowe ADA, posiadające certyfikat ATEX II 2GD c. W ofercie firmy znajdują się także sprężarki, sprężyny gazowe, zawory, elektrozawory i różnego rodzaju narzędzia oraz przyrządy związane przede wszystkim z instalacjami pneumatycznymi.

 

Siłowniki pneumatyczne w specjalnym wykonaniu

Obok typowych modeli siłowników na uwagę zasługują siłowniki pneumatyczne wyprodukowane w ramach indywidualnego zamówienia. Mogą być to produkty wykonane ze stali nierdzewnej, będące odpowiednikami modeli zgodnych z wybranymi normami ISO. Dodatkowo możliwe jest dobranie rodzaju uszczelnienień, które powinny być uzależnione od warunków pracy siłownika. To one będą decydować o trwałości oraz pracy elementu. Standardowo stosowane są uszczelnienia z poliuretanu, czyli PU. Nadają się do ogólnego zastosowania, nawet w cięższych warunkach. Ich odrębną kategorią są uszczelnienia P5600, posiadające certyfikat FDA i nadające się do pracy w przemyśle spożywczym oraz famaceutycznym. Siłowniki pneumatyczne mogą posiadać także uszczelnienia z kauczuku fluorowego typu FKM / VITON. Są przeznaczone do pracy w wyższych temperaturach, wykazują odporność na paliwa oraz oleje różnego typu. Występują również w wersji z metalową wkładką, do zastosowań w ekstremalnie ciężkich warunkach pracy. W przypadku siłowników pneumatycznych mających pracować w warunkach o znacznym zapyleniu stosowane są uszczelnienia wykonane z NBR z wkładką TP-E. Wkładka ma za zadanie zbierać oraz odprowadzać brud z tłoczyska.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
pneumatig.eu
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także