Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-06-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-06-05
Usprawnienie produkcji propylenu
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Propylen jest szeroko rozpowszechnionym surowcem, który jest wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych, a także środków farmaceutycznych. W ostatnich latach obserwuje się ciągły wzrost zapotrzebowania.

Do uzyskania jest wystarczającej wydajności konieczne są reakcje przeprowadzane w temperaturach wyższych niż 600° C. W tych warunkach wiele katalizatorów ulega dezaktywacji.
Grupa naukowców z Uniwersytetu w Hokkaido opracowała ultrastabilny, selektywny katalizator do dehydrogenacji propanu, niezbędnej do produkcji propylenu, który jest odporny na tak wysokie temperatury.

Shinya Furukawa z Instytutu Katalizy na Uniwersytecie powiedział: „Nasze odkrycie może doprowadzić do wydajniejszego i tańszego procesu przemysłowego do produkcji propylenu z propanu bez potrzeby regeneracji katalizatora - który jest znacznie lepszy pod względem selektywności i stabilności niż metody konwencjonalne.

Dodał on również, że metoda ta może mieć zastosowanie do odwodornienia także innych alkanów, takich jak etan i izobutan, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju przemysłu petrochemicznego.
(KB)

 

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
innovations-report.com; eurekalert.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :