Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-05

Urządzenie leczy bolące organy przez zwykły dotyk

The Ohio State University
The Ohio State University

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Ohio dokonali przełomu, opracowując urządzenie nazywane TNT (Tissue Nano Transfection), które leczy ból za pośrednictwem zwykłego dotknięcia. Stanie się ono użyteczne w niesieniu pomocy ofiarom wypadków czy żołnierzom, którym trzeba pomóc w terenie.

Jak to działa

Niewielkich rozmiarów przyrząd przyłożony do skóry przekształca zdrowe jej komórki w komórki mięśniowe. Przekazanie kodów genetycznych przez TNT pomaga w leczeniu urazu. W wyniku tego procesu podczas badań poszkodowane myszy laboratoryjne powróciły do zdrowia po ciężkim urazie nogi w ciągu zaledwie trzech tygodni.
Współpracujące uczelnie z Ohio opracowały technologię, która wykorzystuje komórki do leczenia słabego obszaru. Może ona uzdrowić uszkodzoną tkankę i odmłodzić starzejące się komórki, w tym komórki organów ciała, nerwowe i naczyń krwionośnych, donosi Science Daily.
TNT nadzieją dla uszkodzeń mózgu
Chandan Sen, Dyrektor Medycyny Regeneracyjnej i Terapii Komórkowych, powołał się na leczenie myszy laboratoryjnych, którym przywrócono ich funkcje mózgowe po udarze przy użyciu tego urządzenia. Technologia TNT działa, zwiększając zapotrzebowanie na komórki w skórze chorego.
Według raportu opublikowanego w czasopiśmie Nature Nanotechnology obecne metody terapii komórkowej narażają pacjenta na duże ryzyko, takie jak wprowadzenie wirusów, a dodatkowo mają wiele etapów. Tymczasem TNT nie ma skutków ubocznych, a leczenie jest szybkie i bezpieczne.

Poręczne urządzenie, które można nosić ze sobą

Przenośna technologia waży mniej niż 100 gram, a do jej zastosowania nie potrzeba szpitala ani laboratorium, dzięki czemu może być używana w terenie podczas nagłych wypadków.
Urządzenie będzie pod koniec roku poddawane testom na ludziach, dodaje dr Sen. Po kilku latach ciężkiej pracy on i jego zespół czekają na aprobatę przez Food and Drug Administration (FDA).
Twórcy technologii TNT uważają skórę za swego rodzaju obszar rolniczy, w którym następuje konwersja standardowej komórki do komórki gojącej. Przeprogramowanie zachodzi przez zastosowanie urządzenia.


(KB)

 

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
natureworldnews

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe