Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-06-20   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-06-20
Techniki robotyki a obliczenia kwantowe
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Zespół z University of Sydney zastosowali techniki autonomicznych pojazdów i robotyki do oceny działania urządzeń kwantowych. Może to pomóc ustabilizować powstające technologie.

Obliczenia kwantowe wciąż znajdują się w powijakach, jednak są obietnicą rozwiązania wielu problemów, które wykraczają poza zakres możliwości obliczeń klasycznych. Podstawową przeszkodą jest niedoskonałość sprzętu, ponieważ jednostki technologii kwantowej są bardzo wrażliwe na zakłócenia z otoczenia.

Naukowcy zastosowali algorytmy stosowane w robotyce do mapowania środowiska i umieszczania obiektu w odpowiednim miejscu w stosunku do innych obiektów. Jednym z takich algorytmów jest SLAM, wykorzystywany np. przez automatyczne odkurzacze.

Tego typu urządzenia stale mapują swoje środowisko i oceniają swoje w nim położenie, aby się przenieść. Problem z adaptacją tych algorytmów do urządzeń kwantowych polega na tym, że mierząc wydajność jednostek kwantowych jednocześnie niszczymy informacje, które niesie.

Profesor Michael J. Biercuk, założyciel firmy Q-CTRL z branży technologii kwantowej i dyrektor laboratorium kontroli kwantowej na Uniwersytecie w Sydney powiedział: „Ta praca jest ekscytującym pokazem, że najnowocześniejsza wiedza w zakresie robotyki może bezpośrednio kształtować przyszłość obliczeń kwantowych."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
innovations-report.com; sciencedaily.com/
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :