Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-02-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-02-25
Targi EuroLab 2011 - już 9 marca
Targi EuroLab 2011 - już 9 marca
Targi EuroLab 2011 - już 9 marca
Rekordowa liczba wystawców – blisko 180, którzy zaprezentują szeroki wybór produktów i usług dla laboratoriów oraz wyjątkowo bogaty program konferencji i seminariów będzie czekać na tegorocznych zwiedzających Targi EuroLab. XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych odbędą się w dniach 9-11 marca w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. W targach i wydarzeniach im towarzyszących można uczestniczyć bezpłatnie po dokonaniu obowiązkowej rejestracji na miejscu lub on-line na www.targieurolab.pl/rejestracja.

Tegoroczne EuroLab będą inne niż dotychczas m.in. z tego względu, że są one jednym z wydarzeń, które wpisują się w ważny dla branży chemicznej rok – Międzynarodowy Rok Chemii oraz setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla – co znalazło odzwierciedlenie w programie merytorycznym targów. Ponadto po raz pierwszy na EuroLab zaprezentuje się 178 wystawców – aktualna lista, co oznacza, że zwiedzający będą mieć szeroki wybór zróżnicowanej oferty dla laboratoriów różnego typu. Propozycje wystawców tradycyjnie zaprezentowane zostaną są w trzech sektorach: analityka chemiczna, Life Science oraz metrologia.

Kobiety w nauce
Interesująco zapowiada się program seminariów i konferencji. Pierwszy dzień targów poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie rozpocznie konferencja organizowana przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Chemii), Polskie Towarzystwo Chemiczne oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN zatytułowana „Nauka jest kobietą”. Wśród omawianych tematów znajdą się m.in.: Maria Skłodowska-Curie – jej życie i osiągnięcia naukowe; Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie; Międzynarodowy Rok Chemii; kobiety we współczesnej nauce; oraz wpływ odkryć Marii Skłodowskiej-Curie na współczesną onkologię – więcej.

Tematy akredytacyjne
Pierwszego dnia targów zostało zaplanowane również seminarium Polskiego Centrum Akredytacji pt. „Obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów i wymagania techniczne”. Eksperci omówią m.in.: temat rzetelnego szacowania niepewności pomiarów związanej z wynikami badań oraz algorytmy postępowania w badaniach ilościowych i jakościowych. Zostaną także poruszone zagadnienia pobierania próbek do badań, jako szczególnego etapu procesu badawczego, a także obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów badawczych, pojawiające się w wyniku realizacji postanowień Parlamentu Europejskiego i Rady – pełny program targów.

O badaniach DNA i daktyloskopii
Osoby zainteresowane kryminalistyką laboratoryjną będą mogły wziąć udział w seminarium Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji - „Technologie laboratoryjne służące międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych”. Seminarium będzie mieć charakter międzynarodowy, a wśród prelegentów znajdą się ważni przedstawiciele międzynarodowych organizacji, instytucji i firm działających w sektorze kryminalistyki laboratoryjnej, jak np.: Marcel van der Steen, przewodniczący Europejskiej Akademii Nauk Sądowych i doradca Zarządu ENFSI, reprezentujący Holenderski Instytut Kryminalistyki (NFI) – więcej.

Dzień kariery i diagnostyka laboratoryjna
Już po raz trzeci odbędzie się również Jobvector career day (dzień kariery ) – doskonała okazja dla gości targów do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy w branży naukowo-technicznej – więcej. Ostatni dzień targów w całości wypełni konferencja Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Warto dodać, że diagności laboratoryjni uczestniczący w seminariach i konferencjach targowych, będą mogli w sumie zdobyć 14 punktów edukacyjnych – więcej.

Rejestracja i bezpłatny autobus targowy
W targach, konferencjach i seminariach można uczestniczyć BEZPŁATNIE. Należy jedynie dokonać obowiązkowej rejestracji na miejscu w godzinach otwarcia targów lub on-line na www.targieurolab.pl/rejestracja (rejestracja on-line aktywna będzie tylko do 7 marca, do godz. 15.00). Posiadacze Kart MT Polska nie muszą się ponownie rejestrować. Kartę należy zabrać ze sobą i uaktywnić ją w rejestracji targów. Ponadto na trasie Pałac Kultury i Nauki – odjazd spod Sali Kongresowej od ul. Emilii Plater – Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c, będzie kursować co około 10-15 minut aż 6 bezpłatnych autobusów targowych. Pierwszy kurs autobusu o godz. 8.00. Drogę powrotną będzie można również odbyć autobusem targowym – więcej.

www.targieurolab.pl

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
MT Targi
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :