Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-12-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-12-21
Precyzyjne leczenie raka
Precyzyjne leczenie raka przy użyciu przeciwciał
Precyzyjne leczenie raka przy użyciu przeciwciał

Ukierunkowane leczenie raka otrzymało precyzyjny sposób nawigacji. Zespół badawczy z Leeds z powodzeniem umieścił toksyczny środek przeciwnowotworowy, w skutecznie zaprogramowane mikropęcherzyki. Te są przyciągane do miejsca guza za pomocą specjalistycznych przeciwciał. Po dotarciu do celu, za pomocą impulsu ultradźwiękowego, uwalnia się ukierunkowana, precyzyjna dawka leku.

Mikropęcherzyki to małe, sztucznie wytwarzane kulki wielkości około połowy krwinek czerwonych. Naukowcy uważają, że można używać je do transportu leków w ściśle określone miejsca w organizmie. Nowe badania wykazały, że ten transport umożliwiają przeciwciała.

Przeciwciała zostają przyczepione do mikropęcherzyków, a w wyniku przyciągnięcia przez hormon wzrostu, przez co mikropęcherzyki koncentrują się w miejscu guza. Doktor Ingram, referuje, że możliwość kierunkowego i precyzyjnego aplikowania leków przeciwnowotworowych byłaby dużym postępem w leczeniu raka. „Jednym z największych problemów związanych z lekami przeciwnowotworowymi jest wysoka toksyczność dla reszty organizmu. Technologia mikropęcherzyków umożliwia nam precyzyjne stosowanie bardzo silnych leków, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia zdrowych komórek w pobliżu".

Badanie przeprowadzone na zwierzętach wykazało również, że przyłączenie leku bezpośrednio do mikropęcherzyków umożliwiło dłuższe krążenie w organizmie, a w efekcie zwiększając siłę działania leku. W rezultacie naukowcy byli w stanie spowolnić wzrost raka przy znacznie mniejszej dawce. Profesor Stephen Evans twierdzi, że poprawiła się nie tylko precyzja w aplikowaniu środków, ale również wynikowa skuteczność.

Kolejnym etapem badań jest zbadanie mikropęcherzyków pod kątem ukierunkowanych, wyzwalanych systemów dostarczania leków w leczeniu zaawansowanego raka jelita grubego. Jest to trzeci najczęściej występujący nowotwór w Wielkiej Brytanii.

Badania te są doskonałym przykładem na to, w jaki sposób użycie zaawansowanej technologii dostarczania leku może poprawić biodystrybucję i skuteczność potencjalnie toksycznego środka medycznego.

(SW)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
labnews.co.uk; Grafika: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ENDOMYSIAL_ANTIBODIES.jpg
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także