Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-12-27 | Ostatnia aktualizacja: 2011-12-27
Otwarcie laboratorium fizycznego w Centrum Nauki Kopernik

Otwarcie laboratorium fizycznego w Centrum Nauki Kopernik
Uczestnicy zajęć w laboratorium fizycznym będą się przyglądać z bliska światłu, falom i drganiom, zjawiskom termicznym i akustycznym. W laboratorium będzie można np. dzięki kamerze termowizyjnej zobaczyć temperaturę poszczególnych przedmiotów i zabawić się w śledczego tropiącego promieniowanie kosmiczne. Zabawić się też można w budowanie peryskopu, zwiedzającym rozdawane są okulary dyfrakcyjne, dzięki którym świat nabiera zupełnie nowych kolorów. Jest też miejsce w którym zwiedzający mogą się przekonać, że w świetle zielonego lasera pęka czerwony balon, ale zielony pozostaje nietknięty. Ponadto można zaobserwować z jakich fal składa się światło żarówki, a z jakich – neonówki.
Na jednym ze stanowisk laboratoryjnych można samodzielnie zrobić „gluta”, czyli - mówiąc bardziej naukowo - ciecz nienewtonowską. Kolejne stanowisko pozwala odkryć, czym jest spadek swobodny i jak działa kołyska Newtona.
Zajęcia w laboratorium fizycznym odbywać się będą regularnie od 1 stycznia 2012 r. Od wtorku do czwartku dla grup szkolnych (konieczna jest rezerwacja), zaś w sobotę i niedzielę – dla wszystkich, którzy ukończyli 13 lat. Do laboratorium obowiązują oddzielne bilety.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- kopernik.org.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dygestorium co to. Do czego służy dygestorium
Dygestorium co to. Czym są dygestoria laboratoryjne i do czego służą? Dygestoria laboratoryjne są niezwykle istotnym elementem wyposażenia...
-
Do czego służy lepkościomierz?
www.wyposazeniemedyczne.plLepkościomierz, inaczej zwany wiskozymetrem jest to urządzenie laboratoryjne do wyznaczania lepkości substancji. Lepkość substancji jest to...
-
-
-
-
Komory klimatyczne - zasada działania i zastosowanie
www.srodowisko.pl