Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-03-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-03-01
Nowa technologia oczyszczania metali
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Zespół z TU Bergakademie Freiberg w Collaborative Research Center 920 stworzył nową technologię produkcji hybrydowych filtrów dla stopów metali. Metoda, która właśnie została opatentowana, nadaje się do usuwania z nich zanieczyszczeń i wtrętów niemetalicznych. Dzięki temu odlewane elementy będą bezpieczniejsze i bardziej odporne.

Technologia ta ma szczególne znaczenie dla odlewni. W czasie procesu produkcyjnego w stopie występuje wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jest je bardzo trudno usunąć, a wiadomo, że ilość, a także ich rozmiar i rodzaj mają znaczny wpływ na właściwości mechaniczne metali.

Sposób na usunięcie wtrętów opracowali właśnie wspomniani naukowcy. Technologia składa się z co najmniej dwóch ceramicznych materiałów filtracyjnych z różnymi powłokami. Dzięki nim stopiony metal jest filtrowany bardziej wydajnie, a to z kolei wpływa pozytywnie na jakość odlewanych elementów. Dodatkowo wpływa to na zmniejszenie ilości odpadów ze strony przetwórców, a także otwiera nowe możliwości recyklingu metali.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
innovations-report.com; tu-freiberg.de
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :