Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-09-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-04
Narzędzia wykorzystywane przez blacharzy samochodowych

Komunikat sponsorowany

Narzędzia wykorzystywane przez blacharzy samochodowych

Blacharstwo samochodowe jest dziś wykonywane w ogromnej ilości profesjonalnych oraz amatorskich warsztatów. Duża ilość auto na ulicach powoduje, że stłuczki i obcierki są przykrą codziennością. Każdy, kto dużo jeździ, może to potwierdzić. Nic więc dziwnego, że blacharze zarabiają dziś ogromne pieniądze i są niesamowicie zajęci, a kolejnych zakładów przybywa jak grzybów po deszczu.

 

Jak pracuje blacharz?


Może się wydawać, że naprawy tego typu nie są trudne. Tymczasem gdy przyjrzeliśmy się tej pracy bliżej, zauważyliśmy że czasami potrzebna jest wręcz zegarmistrzowska precyzja. Blacharstwo to często prawdziwa sztuka, polegająca na odbudowywaniu sporych zniszczonych fragmentów auta, lub też zjedzonych przez korozję. Trzeba naprawdę sporej wyobraźni, by sobie z takim zadaniem dobrze poradzić. Nie da się też pracować bez odpowiednich narzędzi. Choć amatorzy starają sobie radzić za pomocą przecinaków i młotków w wielu sytuacjach, to profesjonaliści nie obejdą się bez choćby giętarki do blachy. Pozwala ona idealnie odtworzyć kształt fabrycznych elementów, powodują że po naprawie często nie widać nawet najmniejszego śladu.

 

Wyszukane kształty


Jeśli przyjrzymy się wyglądowi nowych samochodów, zauważymy że ich poszycie często powyginane jest w wiele finezyjnych kształtów. Po stłuczce, gdy taki fragment zostanie uszkodzony, jego naprawa może potrwać nawet kilka dni. Często przeszczepia się całą część z innego pojazdu, ponieważ jest to łatwiejsze i tańsze. Nie zawsze jednak jest to możliwe, wtedy blacharze muszą wykorzystywać różne precyzyjne narzędzia, by móc odbudować pierwotny kształt. Stąd na wyposażeniu profesjonalnych warsztatów znaleźć można rozciągarki, spęczarki, żłobiarki czy zaginarki do blachy. Jednak sama obecność tych urządzeń nie wystarczy, pracownik musi też posiadać swoisty zmysł artystyczny, by przywrócić wszystko do oryginalnego stanu.

Podsumowując, blacharstwo samochodowe wymaga używania różnych specjalistycznych narzędzi, ponieważ ręcznie można wykonać tylko bardzo podstawowe prace. Uszkodzenie jakiegokolwiek fragmentu pojazdu, który posiada finezyjnie wygięte i dopasowane blachy, czasami może wymagać długich dni pracy. Dlatego też nie powinniśmy się dziwić, że ceny jakie płacimy za naprawy blacharskie są często bardzo wysokie.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
polsver.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także