
Wyobraź sobie, że bateria w Twoim telefon działa nieprzerwanie przez pięć dni. Albo że samochód elektryczny może przejechać ponad 1000 km bez ładowania. Niedługo może to się stać rzeczywistością.
Naukowcy z Monash University są o krok od skomercjalizowania najbardziej wydajnej na świecie baterii litowo-siarkowej (Li-S). Może ona ponad czterokrotnie przewyższyć obecnych liderów na rynku.
Badaczami kierował Dr Mahdokht Shaibani z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Lotniczej. Mają oni zatwierdzony patent na produkcję, a Fraunhofer Institute for Material and Beam Technology wyprodukował już prototypy ogniw.
Dalsze testy zostaną przeprowadzone na początku tego roku w Australii, ale niektórzy z największych na świecie producentów baterii litowych wyrazili już zainteresowanie projektem.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- sciencedaily.com; techxplore.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowoczesne materiały dla energooszczędnych konstrukcji: rola kompozytów
Izolacja termiczna stanowi kluczowy element w kształtowaniu efektywności energetycznej budynków, a zastosowanie kompozytów jako materiałów...
-
Jak wykorzystać mikroskopię stereoskopową do analizy próbek przestrzennych?
Mikroskopia stereoskopowa to zaawansowana technika obrazowania, która przynosi rewolucję w analizie obiektów trójwymiarowych. Dzięki zastosowaniu...
-
-
-
-