Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09
Kolorowe filtry do diod mikroLED
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

„CoCoMe" to nowy projekt badawczy Instytutu Fraunhofera oraz Korean Electronics Technology Institute (KETI). Ma on na celu rozwój drukowanych filtrów kolorowych QD opartych na kropkach kwantowych do mikrodiod LED.

Jest to jedna z najbardziej obiecujących przyszłych technologii wyświetlaczy, dzięki której będą one jeszcze jaśniejsze, wydajniejsze i cieńsze w porównaniu z wyświetlaczami konwencjonalnymi.

Kropki kwantowe (QD), które zostaną użyte do ich opracowania, to nanokryształy o właściwościach optycznych, magnetycznych lub elektronicznych oraz o bardzo małej średnicy, która powoduje, że występują w nich tak zwane efekty kwantowe. Kropki można wytworzyć z wielu różnych materiałów, a dostosowując ich rozmiar można osiągnąć pożądane właściwości.

Jak powiedział dr Armin Wedel, kierownik badania w IAP Fraunhofer: „Ten projekt daje nam możliwość pracy nad najnowszymi tematami badań nad wyświetlaniem: microLED. Dzięki współpracy z KETI możemy odegrać wiodącą rolę w rozwoju następnej generacji wyświetlaczy".

Współpraca między dwoma podmiotami trwa od dziesięciu lat. Opracowują oni m.in. QD bez kadmu, które stały się nieodzowne w produkcji wyświetlaczy na skutek regulacji UE.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
iap.fraunhofer.de; innovations-report.com;
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także