Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-08-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-08-02
Jakie są najważniejsze korzyści z zastosowania myjni ultradźwiękowych?
Jakie są najważniejsze korzyści z zastosowania myjni ultradźwiękowych?

Mycie przemysłowe to bardzo ważny etap wielu procesów produkcyjnych, wpływający na jakość wytwarzanych produktów końcowych, a co za tym idzie, również na jego konkurencyjność. Wybór odpowiedniej technologii mycia powinien być podyktowany charakterystyką czyszczonych detali i oczekiwanym efektem końcowym procesu mycia. Kluczowe znaczenie ma geometria, materiał z którego wykonane są elementy i podatność na uszkodzenia oraz oczekiwana klasa czystości. Jedną z technologii mycia która obecnie cieszy się dużą popularnością, jest mycie ultradźwiękowe. Na czym dokładnie polega? Jakie są jego najważniejsze zalety? Wyjaśniamy!

 

Na czym polega mycie ultradźwiękowe?

Proces mycia ultradźwiękowego korzysta z energii, która jest produkowana przez fale ultradźwiękowe, które prowadządo formowania się pęcherzyków kawitacyjnych. Rozszerzanie i ścieśnianie cieczy powoduje powstawanie bąbli próżniowych, których rozpad daje działanie podobne do szczotkowania. W tej technologii nie ma więc konieczności zastosowania czynności mechanicznych, ponieważ dzięki właściwe dobranej częstotliwości ultradźwięków, zabrudzenia są skutecznie się odrywane od czyszczonej powierzchni. 

W myjniach ultradźwiękowych zazwyczaj stosuje się roztwór wodny, z dodatkiem odpowiedniego środka myjącego. Warto zaznaczyć, że zastosowanie odpowiednio  dobranego środka może mieć kluczowe znaczenie dla uzyskiwanych efektów procesu mycia. Jego skuteczność w przypadku mycia ultradźwiękowego jest uzależniona również od temperatury oraz mocy i częstotliwości ultradźwięków. 

 

Dlaczego warto decydować się na mycie ultradźwiękowe?

Myjnie ultradźwiękowe znajdują zastosowanie między innymi w branży medycznej, wymagającej szczególnej dokładności czyszczenia. Ten rodzaj myjek można spotkać w gabinetach stomatologicznych, laboratoriach, salonach optycznych, pracowniach jubilerów oraz elektroników. Co zalicza się do podstawowych zalet mycia ultradźwiękowego?

  • Dokładność czyszczenia, także detali o skomplikowanej geometrii. Myjnie ultradźwiękowe doskonale sprawdzają się w procesie czyszczenia elementów, które wyróżnia niestandardowy kształt, utrudniający dotarcie do wszystkich zakamarków detalu. Dotyczy to również części o niewielkich rozmiarach.
  • Bezpieczeństwo. W czasie mycia ultradźwiękowego nie ma mechanicznego procesu szorowania detali, które mogłoby zniszczyć powierzchnię delikatnych części. W związku z tym ta technologia znajduje zastosowanie w przypadku elementów wykonanych z materiałów podatnych na uszkodzenia. 
  • Efektywność i wszechstronność działania. Mycie ultradźwiękowe bardzo dobrze sprawdza się w przypadku zanieczyszczeń o różnym pochodzeniu: ścierniw, wiórów, opiłków, past polerskich i szlifierskich, smarów oraz emulsji.

 

Myjnie ultradźwiękowe w ofercie NOYEN

Szukając profesjonalnych myjni ultradźwiękowych, warto rozważyć ofertę NOYEN – polskiego producenta kompleksowych rozwiązań dla mycia przemysłowego. Metodę mycia ultradźwiękowego można wykorzystać w urządzeniach: NOYEN Compact 100, NOYEN Compact 200 NOYEN Compact 400 oraz maszyn wchodzących w skład serii NOYEN Ultra. 

Wszystkie myjnie dostępne w ofercie NOYEN są wygodne i co ważne – intuicyjne w obsłudze. Firma NOYEN organizuje szkolenia z obsługi kupionych przez klientów urządzeń, przygotowując pracowników do pracy z urządzeniami. klienci mogą również skorzystać z usługi mycia w technologii ultradźwiękowej wykonanej na urządzeniach firmy NOYEN  i przeprowadzonej przez doświadczonych specjalistów marki. 

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
noyen.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także