Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-01
Gąbczasty materiał 2D o ciekawych właściwościach
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Zespół chemików z Centrum Wielowymiarowych Materiałów Węglowych (CMCM) w Instytucie Podstaw Naukowych z Korei Południowej zsyntezował nowy typ szkieletu metalowego 2D (MOF) o niezwykle interesujących właściwościach. Może on przyczynić się do rozwoju optoelektroniki, fotowoltaiki, a nawet elektrokatalizy.

MOF to rodzaj materiałów wykonanych z jonów metali połączonych z ligandami organicznymi, które zawierają w swojej strukturze luki w rozmiarze nano. Naukowcy z Korei odkryli, że domieszkowanie MOF zawierającego nikiel jodem zmienia jego przewodnictwo i magnetyzm.

Czysty materiał jest tak naprawdę izolatorem o minimalnej przewodności elektrycznej. Dzięki wprowadzeniu do jego struktury jodu osiąga przewodność wielkości 0,01 Siemensa na centymetr.

Ponadto, testy wykazały, że materiał jest jest paramagnetykiem, co oznacza, że może być przydatny jakoś środek polaryzujący w dynamicznej polaryzacji jądrowej, używanej w eksperymentach do charakteryzacji materiałów.

Profesor Ruoff, jeden z autorów tego badania, podsumował: „Nasza praca może przyczynić się do fundamentalnego zrozumienia relacji struktura-właściwość w 2D MOF przewodzących elektrycznie i utorować drogę do opracowania nowych MOF przewodzących elektrycznie".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
sciencedaily.com; innovations-report.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :