Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-29
Energooszczędne czujniki CO2
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Stosowane obecnie czujniki wilgotności i CO2 działają w wysokich temperaturach albo potrzebują podczerwieni. Tego typu czujniki, które obejmują m.in. czujniki optyczne czy urządzenia piezoelektryczne są zazwyczaj zasilane bateriami, co jest niewygodne. Dodatkowe koszty generuje fakt, że mają skomplikowane obwody.

Być może jednak wkrótce ta sytuacja się zmieni. Naukowcy z Graduate Institute of Electronics Engineering na National Taiwan University (NTU GIEE) opracowali bowiem energooszczędna i tanią platformę do pomiaru wilgotności i CO2. Co więcej, może ona być drukowana przez niedrogie drukarki atramentowe, nawet w temperaturze pokojowej. Nie potrzebują do działania nadajników-odbiorników podczerwieni, przez co zużycie energii jest bardzo niskie.

Czujniki te doskonale nadają się do zastosowania w takich dziedzinach, w których stężenie wilgoci i dwutlenku węgla ma kluczowe znaczenie. Zatem mogą stać się powszechne w bezpieczeństwie żywności, handlu detalicznym, rolnictwie, w branży farmaceutycznej i medycznej. Co więcej, mogą też zostać wykorzystane jako część systemów monitorowania powszechnie stosowanych w wielu technologii IoT.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
engineering.com; enggtalks.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :