Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-03-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-03-01
Choroby kręgosłupa – najczęstsze schorzenia kręgosłupa
Choroby kręgosłupa – najczęstsze schorzenia kręgosłupa

Kręgosłup stanowi kluczowy element naszego aparatu ruchu, dlatego warto zachowywać go w dobrym stanie, aby jak najdłużej cieszyć się pełną sprawnością.

 

Niestety ten skomplikowany układ anatomiczny składający się z aż kilkudziesięciu kręgów łatwo ulega urazom, z wiekiem jest też coraz bardziej podatny na schorzenia. Możemy jednak zminimalizować ich ryzyko starając się zachowywać właściwą ergonomię, w miarę możliwości ograniczając niepotrzebne obciążenia i błyskawicznie reagując na wystąpienie najmniejszych nawet dolegliwości bólowych.

 

Jakie są najczęstsze przyczyny bólów kręgosłupa?

Ból pleców, wskazujący na dysfunkcję w obrębie kręgosłupa, pojawia się na skutek urazu będącego wynikiem wypadku lub w efekcie zużywania się jego poszczególnych części. W pierwszym przypadku najczęściej mamy do czynienia z uszkodzeniami rdzenia kręgowego, w drugim natomiast z takimi schorzeniami jak dyskopatia lędźwiowa, rwa kulszowa czy choroby zwyrodnieniowe typu ZZS (zesztywniające zapalenie stawów) lub RZS (reumatoidalne zapalenie stawów). Niezależnie od tego, co jest przyczyną dysfunkcji, leczenie bólu kręgosłupa zawsze wygląda podobnie i poza ewentualną farmakoterapią, a niekiedy również zabiegiem chirurgicznym, wymaga zastosowania odpowiedniej terapii manualnej. Takie leczenie chorób kręgosłupa przynosi bardzo dobre efekty.

 

Jak wygląda manualne leczenie chorób kręgosłupa?

Leczenie chorób kręgosłupa polegające na terapii manualnej może się odbywać nie tylko w gabinecie fizjoterapeutycznym, ale też w gabinecie osteopatycznym. Jednym z takich gabinetów jest Osteoklinika Centrum Osteopatii. Więcej na ten temat można przeczytać na ich podstronie https://www.osteoklinika.pl/leczenie-kregoslupa-warszawa/. Osteopata, podobnie jak fizjoterapeuta, stosuje zaawansowane techniki manipulacyjne mające na celu mobilizację uszkodzonych kości i stawów. Jedyna różnica polega na tym, że osteopatyczne leczenie bólu kręgosłupa jest bardziej kompleksowe, ponieważ osteopata patrzy na ludzki organizm całościowo i dlatego nie skupia się wyłącznie na plecach lub ich wybranej partii. Przeprowadzane przez takiego specjalistę zabiegi są oczywiście nieinwazyjne i choć mogą wywoływać uczucie dyskomfortu, z jakim wiąże się uciskanie bolących miejsc, to jednak takie leczenie bólu kręgosłupa zawsze przynosi pacjentom zauważalną ulgę.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
osteoklinika.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także