empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Utrzymanie kultury bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo osobiste, procesowe i środowiskowe jako element każdego doświadczenia

Zapewnienie bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy jest kwestią największej wagi dla każdego pracodawcy w branży chemicznej i farmaceutycznej. Jednak szybkie opracowywanie i realizacja złożonych procesów chemicznych wymaga złożonych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

Wykorzystaj nową technologię w celu ograniczenia ryzyka
Techniki stwarzające możliwość automatyzacji i zrozumienia procesów badawczych, rozwojowych i produkcyjnych pomagają ustanowić i utrzymać kulturę bezpieczeństwa, a jednocześnie przyspieszyć realizację projektów.

W prezentowanym przewodniku omówiono kwestie bezpieczeństwa osobistego, procesowego i środowiskowego oraz przedstawiono narzędzia i techniki pozwalające uniknąć sytuacji grożących wypadkiem.

Wpływ bezpieczeństwa

W środowisku pracy sprzyjającym kulturze bezpieczeństwa pracownicy naukowi pozostają zdrowi, zaangażowani i produktywni. Dogłębnie zrozumiane procesy zaprojektowane z uwzględnieniem kwestii dotyczących bezpieczeństwa i środowiska przebiegają w sposób rentowny i zrównoważony. Dzięki identyfikacji niebezpiecznych i nieopłacalnych reakcji na wczesnym etapie rozwoju można efektywniej wykorzystać ograniczone zasoby. Eliminacja niebezpiecznych procedur i procesów pozwala stworzyć środowisko pracy, w którym personel nie jest narażony na obrażenia.

Ogólnie rzecz biorąc, całościowe podejście do kwestii bezpieczeństwa w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym jest korzystne dla wszystkich zaangażowanych partnerów:

  1. Wyższy poziom bezpieczeństwa osobistego w laboratorium powoduje, że środowisko pracy jest bezpieczniejsze i zdrowsze, co przekłada się na mniejszą absencję związaną z obrażeniami i chorobami. Wynikająca z tego redukcja kosztów przyczynia się do sukcesu firmy.
  2. Dokładne badanie właściwości produktu oraz dogłębna analiza ryzyka i krytyczności procesów prowadzi do bardziej wydajnych, bezpiecznych i stabilnych procesów, które zapewniają opłacalne i ekologiczne wytwarzanie półproduktów i produktów w całym łańcuchu produktów.
  3. Zarządzanie energią, zasobami i odpadami oraz zrównoważone procesy są nie tylko korzystne dla środowiska, lecz również wpływają na reputację i sukces finansowy przedsiębiorstwa.
  4. Zdarzenia stwarzające zagrożenie często negatywnie odbijają się na reputacji firmy, co również jest ważnym czynnikiem do uwzględnienia.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i ściągnij poradnik.

Obejrzyj film Sustain culture of safety

Czytaj także