empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-06-28
SERTO - System modułowy

System SERTO - Najważniejsze informacje

Czy chcesz połączyć rury o różnych średnicach? Albo metalową rurkę z przewodem tworzywowym? A może tymczasowo zainstalować przewód pomiarowy? Z systemem modułowym SERTO to żaden problem!

 

 

Tradycyjny trójnik łączy ze sobą trzy rurki o identycznych rozmiarach. Jednakże istnieją alternatywne metody łączenia. Konkurencyjne produkty często radzą sobie z różnymi rozmiarami poprzez stosowanie specjalnych części lub łączenie wielu złączy razem. SERTO oferuje bezpieczne i ekonomiczne rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić miejsce:

Standardowy pierścień zaciskowy można zastąpić redukcyjnym pierścieniem zaciskowym, co pozwala na połączenie rury o mniejszej średnicy do istniejącego złącza. Dzięki temu można dokonać konwersji trójnika, np.: z 10-10-10 na 10-8-10, 8-10-8 lub 8-8-10, zachowując identyczne wymiary instalacji
jak w przypadku standardowego złącza. W porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, które wymagają dodatkowych złączy, rozwiązanie z redukcyjnym pierścieniem zaciskowym ma kilka innych zalet: eliminuje miejsca potencjalnej nieszczelności i zajmuje znacznie mniej miejsca.

 

Złącze.JPG

SERTO oferuje także złączki redukcyjne, które umożliwiają połączenie metal-metal z rurkami o jeszcze mniejszych średnicach. Jeśli w takiej złączce redukcyjnej zastosujemy redukcyjny pierścień zaciskowy, możliwe jest stworzenie złącza trójnikowego o rozmiarach łączonych rur: 10-8-4.

Najmniejszy rozmiar linii można na przykład wykorzystać jako podłączenie przyrządu pomiarowego.

Korek może być użyty do dowolnego portu złącza zamiast pierścienia zaciskowego o tym samym rozmiarze w celu zaślepienia danego wylotu. Jest to szczególnie przydatne, gdy dany port będzie używany tylko przez określony czas, np. do celów czyszczenia lub pomiaru.

Złącza SERTO bezpiecznie zaciskają się na rurze, ponieważ pierścień zaciskowy delikatnie zaciska się na rurce, nie powodując jej uszkodzenia. Tuleje usztywniające wzmacniają wewnętrzną ściankę cienkich rur i przewodów z tworzywa sztucznego, żeby zapewnić wystarczającą wytrzymałość ciśnieniową.

 

Zrzut ekranu 2024-06-28 153626.png

 

System modułowy SERTO zapewnia niezwykle elastyczny zakres połączeń, przy zastosowaniu niewielkiej liczby komponentów. Zamiast trzech różnych rozmiarów złączy, wystarczy tylko kilka redukcyjnych pierścieni zaciskowych. Dzięki temu koszty magazynowania pozostają bardzo niskie, a zajmowane miejsce, na przykład w pojeździe serwisowym, jest minimalne.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI:

  • Pierścień redukcyjny – skuteczne łączenie różnych rozmiarów rur, przy zachowaniu tych samych gabarytów złącza,
  • Jedno złącze – wiele możliwości: niższe koszty, mniejsze gabaryty,
  • Łatwy i szybki montaż,
  • Szeroka gama dostępnych produktów SERTO – niższe koszty magazynowania.

SYSTEM SERTO - LINK

Autor:
Dominik Gągola - Menedżer Produktu SERTO
Źródło:
https://rectus.pl/system-serto/
Dodał:
RECTUS POLSKA Sp. z o.o.

Czytaj także