empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-11-06
Obszary zastosowań ekstrakcji nadkrytycznej

Aromaty i zapachy czyli zastosowanie ekstrakcji CO2 dla przemysłu perfumeryjnego i kosmetycznego


Ekstrakcja aromatów i zapachów z użyciem procesu wykorzystującego nadkrytyczny dwutlenek węgla zapewnia wyższą jakość organoleptyczną. Ekstrakty są bliższe naturalnym produktom i nie zawierają pozostałości rozpuszczalników organicznych co jest bardzo istotną zaletą tego procesu dla wielu branż.

Ogranicza to ilość kroków niezbędnych do obróbki poekstrakcyjnej a co za tym idzie ułatwia proces. Dzięki szerokiemu wachlarzowi procesów nadkrytycznych, ekstrakty CO2 można pozyskiwać z bardzo szerokiego spektrum materiałów.

 

Ekstrakcja nadkrytycznym CO2 służy m.in. do:

• Pozyskiwania wysokiej jakości ekstraktów wanilii. SFE Process zaprojektował i wyprodukował system ekstrakcji nadkrytycznej dedykowany dla wanilii Reunion.
• Pozyskiwania frakcji ekstraktów niemożliwych do pozyskania tradycyjnymi metodami, m.in. pieprzu, papryki i imbiru
• Pozyskiwania ekstraktów bez użycia niebezpiecznych rozpuszczalników - aromaty koniaku, rumu i whisky.


SFE Process jako ekspert w dziedzinie technologii płynów nadkrytycznych opracował sprzęt do ekstrakcji i frakcjonowania w celu uzyskania wyższej jakości ekstraktów z substancji stałych lub płynnych dla przemysłu perfumeryjnego i kosmetycznego.

 

Składniki żywności - Ekstrakcja CO2 dla przemysłu spożywczego


Procesy z wykorzystaniem płynów nadkrytycznych służą do rafinacji lub ekstrakcji składników żywności:
Deodoryzowane barwniki naturalne, np. pomarańczowy odcień z kwiatu nagietka lub karotenoidy ze skorupiaków lub marchwi.
Produkty niskotłuszczowe, przeciwutleniacze konserwujące i środki teksturowane (jak lecytyna) są również otrzymywane w procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla.

 

Nutraceutyki


Interesujące nutraceutyki można uzyskać z naturalnych źródeł.
Rośliny lecznicze (konopie lecznicze, phygeum Africanum, wyciąg z rumianku...), oleje SFE (olej z kwiatostanów konopi) stanowią rosnący rynek, zastępujący organiczne ekstrakty rozpuszczalnikowe i oferujący produkty najwyższej jakości.
Procesy z wykorzystaniem płynów nadkrytycznych są również stosowane do usuwania pestycydów, na przykład z żeńszenia.

 

Farmaceutyki i kosmetyki


Procesy z użyciem nadkrytycznego dwutlenku węgla dają wiele możliwości. Aktywne składniki farmaceutyczne i kosmetyczne można ekstrahować, frakcjonować i oczyszczać wykorzystując ich naturalne lub syntetyczne źródła pochodzenia.


Ekstrakcja z użyciem cieczy nadkrytycznej umożliwia eliminację pozostałości rozpuszczalników wszelkich toksycznych zanieczyszczeń z leków syntetycznych lub implantów medycznych, usuwanie monomerów z lakierów lub plastrów polimerowych.


Niedawno zademonstrowano zastosowanie ekstrakcji nadkrytycznej w przemyśle polimerów i tworzyw sztucznych. Sprzęt SFE-Process został wybrany do prac nad oczyszczaniem odpadów polimerowych. W rezultacie możliwe jest oddzielenie toksycznych substancji prowadzące do oczyszczenia plastiku i umożliwiające jego ponowne wykorzystanie.

Więcej o produkcie -> http://bit.ly/EKSTRAKTORY-Co2-AGA-Analytical-XTECH

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat produktu, prosimy o kontakt.

http://bit.ly/AGA-Analytical-KONTAKT-XTECH

 

 

Czytaj także