Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-02-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12
Tomasz Nadolski, nowym wiceprezesem zarządu POLWAX SA
Ilustracja nadesłana (Polwax)
Ilustracja nadesłana (Polwax)

W poniedziałek Rada Nadzorcza spółki, powołała na stanowisko wiceprezesa, dyrektora ds. inwestycji i optymalizacji procesów Tomasza Nadolskiego.

- Jesteśmy w newralgicznym dla spółki momencie. Z jednej strony prowadzimy bieżącą działalność w mocno zmienionych w porównaniu z poprzednimi latami warunkach, których efektem mogą być mniejsze przychody i zysk netto. Z drugiej strony realizujemy kosztowną, - ale i niezbędną dla przyszłości prowadzonej działalności - inwestycję. To wymaga od zarządu dokładnego przeanalizowania różnych dostępnych opcji rozwoju – podkreśla Leszek Stokłosa, prezes zarządu spółki POLWAX SA.

Pod koniec stycznia w komunikacie Polwax informował o zmniejszeniu ilości dostaw surowca od głównego dostawcy, istotnym ograniczeniu zewnętrznych zamówień na realizacje usług laboratoryjnych i spadku rentowności mas zniczowych. – W tej chwili koncentrujemy nasze działania na pozyskaniu trwałych i niezawodnych źródeł zaopatrzenia w surowiec spełniający nasze wymagania jakościowe oraz poszerzeniu rynków zbytu w szczególności dla produktów wysokomarżowych – podsumowuje prezes L. Stokłosa.

Podczas posiedzenie Rady Nadzorczej w dniu 11 lutego, ze składu zarządu odwołany został Jacek Stelmach, wiceprezes zarządu i dyrektor operacyjny spółki.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Polwax S.A.

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :