empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-07-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-11
Projekt z zakresu diagnostyki genomowej spółki Genomed z dofinansowaniem PARP
Projekt z zakresu diagnostyki genomowej spółki Genomed z dofinansowaniem PARP

Innowacyjny projekt „Wykorzystanie diagnostyki genomowej w rozwoju medycyny spersonalizowanej" zostanie objęty dofinansowaniem przez PARP.

W lipcu br. zarząd Genomed S.A. otrzymał informację, że projekt Spółki, został zatwierdzony do dofinansowania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 1.4 "Wsparcie projektów celowych" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.

Całkowity budżet projektu wynosi 4 274 555,00 zł. Zatwierdzona przez PARP wielkość dofinansowania to 2 750 730,00 zł (69,8%). Planowany okres realizacji projektu: lata 2012- 2014.

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnych usług dla medycyny spersonalizowanej, opartych na technologii sekwencjonowania genomowego, zastosowanej do analizy wybranych regionów genomu pacjentów, obejmujących m.in. geny odpowiedzialne za problemy nowotworowe i odpowiedź na leki. „Tak, jak wielokrotnie podkreślaliśmy, badania prowadzone przez Genomed służą rozwojowi medycyny spersonalizowanej i, w przyszłości, zastosowaniu terapii koncentrujących się nie na leczeniu objawowym a na naprawianiu podstawowego błędu, będącego przyczyną określonej choroby (tzw. terapii genowej). Jednym
z naszych celów jest również to, by proponowane przez nas usługi, w tym sekwencjonowanie genomowe, były dostępne cenowo dla społeczeństwa polskiego, a docelowo refundowane przez NFZ”.– mówi dr hab. Anna Boguszewska-Chachulska, Członek Zarządu Genomed S.A., kierownik projektu.

Projekt pt. "Wykorzystanie diagnostyki genomowej w rozwoju medycyny spersonalizowanej" będzie znaczącym rozwinięciem poprzedniego projektu badawczo-rozwojowego Spółki, dotyczącego zastosowania technologii sekwencjonowania pełnych genomów w diagnostyce medycznej, którego część wdrożeniowa realizowana jest obecnie przez Genomed S.A..
Pozyskanie środków finansowych na realizację nowego projektu celowego w ramach działania POIG 1.4. jest bardzo istotne z punktu widzenia realizacji strategii Genomed S.A., zmierzającej do wprowadzenia na rynek nowych, innowacyjnych usług z zakresu medycyny spersonalizowanej w dostępnych cenach.

Genomed S.A. świadczy usługi w zakresie analizy DNA i diagnostyki chorób genetycznych, opartej na sekwencjonowaniu DNA dla ośrodków naukowych, firm biotechnologicznych oraz instytucji medycznych.

(xt)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Genomed
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także