Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-02-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-02-03
Ponad 170 wystawców zaprezentuje się na Targach EuroLab 2011
Ponad 170 wystawców zaprezentuje się w tym roku na XIII Międzynarodowych Targach Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, które odbędą się w dniach 9-11 marca w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Targom będzie towarzyszyć interesujący program wydarzeń towarzyszących, m.in. z uwagi na Międzynarodowy Rok Chemii oraz 100. rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla. Wstęp na targi jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji na www.targieurolab.pl/rejestracja.

Na wyjątkowość Targów EuroLab 2011 wpływa m.in. fakt, że są one jednym z wydarzeń, które rozpoczynają ważny dla branży laboratoryjnej rok – Międzynarodowy Rok Chemii oraz setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla – co znalazło odzwierciedlenie w programie merytorycznym. Ponadto po raz pierwszy na EuroLab zaprezentuje się ponad 170 wystawców – aktualna lista, co oznacza, że zwiedzający będą mieć szeroki wybór zróżnicowanej oferty dla laboratoriów różnego typu. Propozycje wystawców tradycyjnie już prezentowane są w trzech sektorach: analityka chemiczna, Life Science oraz metrologia.

Co w programie?
Interesująco zapowiada się program seminariów i konferencji. Pierwszy dzień targów poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie rozpocznie konferencja zorganizowana przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Chemii), Polskie Towarzystwo Chemiczne oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN zatytułowane „Nauka jest kobietą”. Wśród omawianych tematów znajdą się m.in.: Maria Skłodowska-Curie – jej życie i osiągnięcia naukowe; Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie; Międzynarodowy Rok Chemii; kobiety we współczesnej nauce; oraz wpływ odkryć Marii Skłodowskiej-Curie na współczesną onkologię – więcej.

Po konferencji „Nauka jest kobietą” odbędzie się konferencja Polskiego Centrum Akredytacji pt. „Obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów i wymagania techniczne”. W drugim dniu targów poza certyfikowanymi warsztatami – więcej o warsztatach – w programie znajdzie się seminarium Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji - „Technologie laboratoryjne służące międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych” oraz forum wykładowe „Jobvector Career Day” (dzień kariery) przygotowane przez portal pracy dla naukowców – więcej o forum. Ostatni dzień targów w całości wypełni konferencja Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Ponadto diagności laboratoryjni uczestniczący w seminariach i konferencjach targowych, będą mogli w sumie zdobyć 14 punktów edukacyjnych – pełny program targów.

Jak wziąć udział w targach i konferencjach?
W targach, konferencjach i seminariach można uczestniczyć BEZPŁATNIE (z wyjątkiem certyfikowanych warsztatów). Należy jedynie dokonać obowiązkowej rejestracji na miejscu w godzinach otwarcia targów lub on-line na www.targieurolab.pl/rejestracja (posiadacze Kart MT Polska nie muszą się ponownie rejestrować – prosimy o zabranie karty ze sobą i uaktywnienie jej w rejestracji targów). Osoby zarejestrowane on-line bezpłatnie otrzymają katalog Targów EuroLab 2011. Ponadto na trasie Pałac Kultury i Nauki (odjazd spod Sali Kongresowej od ul. Emilii Plater) – Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c będzie kursować co około 10-15 minut aż 6 bezpłatnych autobusów targowych. Pierwszy kurs autobusu o godz. 8.00. Drogę powrotną będzie można również odbyć autobusem targowym – więcej.
www.targieurolab.pl.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
MT Targi
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :