Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-09-24 | Ostatnia aktualizacja: 2007-09-24
Polska na EUROMAT 2007

Polska na EUROMAT 2007
Kongresowi towarzyszyła ogólnodostępna wystawa. Organizatorzy zaprosili nie tylko specjalistów ze świata nauki czy biznesu, ale również studentów, mile widziane były wycieczki szkolne, a także odwiedziny szerokiej publiczności z całej Bawarii.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskie Towarzystwo Badań Materiałoznawczych przygotowały na Kongres EUROMAT 2007 wszechstronną prezentację osiągnięć polskich instytutów naukowych w dziedzinie badań materiałowych, które dotyczą każdej dziedziny życia - od transportu po medycynę. Najciekawsze przykłady zastosowań zostały opisane w wydanej publikacji pt. „Polish Materials Research”, która towarzyszyła polskiej wystawie.
Autorem tekstów do publikacji jest Jarosław Chrostowski, dziennikarz „Wiedzy i Życia”, oprawą graficzną zajął się prof. Maciej Buszewicz, laureat wielu konkursów na najpiękniejszą publikację, który w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych prowadzi pracownię projektowania książki. Jego projekt, składający się z 12 eleganckich broszur poświęconych poszczególnym tematom, oddaje swoim wyglądem ideę innowacyjności opisywanych badań.
Twórcą futurystycznej koncepcji wystawy był Mirosław Nizio, który ma na swoim koncie tak znane realizacje jak ekspozycja Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Manufaktury w Łodzi. Projektując polską wystawę na Kongres EUROMAT 2007 sięgnięto po plexi jako podstawowy materiał konstrukcyjny.
Oficjalne otwarcie polskiej wystawy na Kongresie EUROMAT 2007 z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Krzysztofa J. Kurzydłowskiego oraz wielu znaczących gości zarówno z Niemiec jak i Polski odbyło się w Centrum Kongresowym w Norymberdze 10 września.
Kongres EUROMAT organizowany jest od 1989 roku za każdym razem w innym państwie należącym do FEMS. W ogólnym ujęciu tematy tegorocznego kongresu obejmowały najnowsze technologie w materiałoznawstwie, m. in. dla laboratoriów zajmujących się prowadzeniem badań w dziedzinie nanotechnologii, reakcji wysokotemperaturowych, polimerów biomedycznych.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- nauka.gov.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wygrodzenia bezpieczeństwa – klucz do ochrony pracowników i mienia
Współczesne przedsiębiorstwa coraz większą wagę przywiązują do ergonomii oraz minimalizowania ryzyka wypadków. W trosce o zdrowie i życie...
-
Roboty mobilne – czy dzięki uldze na robotyzację będzie ich więcej?
Systemy AGV i AMR to systemy, które coraz bardziej zyskują na popularności w kontekście automatyzacji transportu wewnątrzzakładowego. Poniesione...
-
-
-
-